Nezaradené

Podnikateľ sa po predaji firmy rozdelil so svojimi zamestnancami

Nevzat Aydin, šéf a zakladateľ roznáškovej online služby Yemeksepeti.com predal svoju firmu a úspech sa rozhodol osláviť spolu so svojimi vernými zamestnancami. Dostali „na ruku“ to, čo by si nemohli zarobiť za 20 rokov.

Firmu Yemeksepeti kúpila nemecká spoločnosť Delivery Hero za 589 miliónov dolárov. Šéf tureckej firmy potom odmenil svojich zamestnancov 27 miliónmi dolárov.

Firma pritom nemala zmluvu o rozdelení zisku, ale podľa riaditeľa Nevzata Aydina si všetci vo firme zaslúžili odmenu. Pre Hurriyet Daily News povedal,:

„Urobili sme to, pretože úspech je výsledok tímovej práce, zaslúžili sme sa oň všetci“.

„Niektorí zamestnanci sa rozplakali, niektorí kričali ako šialení a niektorí mi poslali ďakovné listy,“ povedal ďalej turecký filantrop.

„Bolo to veľmi emotívne, pretože sme tým ovplyvnili životy ostatných.Zrazu si môžu kúpiť dom, autá. Okamžite môžu urobiť to, čo by nikdy nemohli so svojim normálnym platom. Bola to vážne dobrá vec. Prial by som si, aby sme im mohli dať ešte viac.“

Zo šéfa sa stal hrdina:

Každý zamestnanec si k svojej výplate mohol pripočítať 200 tisíc dolárov. Priemerná mesačná mzda v spoločnosti pritom bola okolo 700 dolárov, teda dostali to, čo by si teoreticky zarábali zhruba 20 rokov.

Yemeksepeti je roznáškovej firma, ktorá začínala s kapitálom pod 75 000 dolárov a za svoj úspech vďačí úspešnej crowdfundingové kampani na server CrunchBase, kde vybrala 44 miliónov dolárov.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť