pixabay.com
Nezaradené

Ako si pozrieť všetko, čo o tebe Google vie

Nie je žiadnym tajomstvom, že Google o tebe vie viac ako ty sám.

Google zbiera neskutočné množstvo dát ohľadom našej histórie, lokácie a hlasového vyhľadávania. Všetko je za účelom relevantných reklám pre každého z nás, ale nie je tých informácií až príliš veľa? Objavila sa istá možnosť v rámci účtov na Google. Po novom je možné si nájsť všetky tieto informácie a vidieť, čo o tebe Google presne vie. Minulý rok Google vytvoril možnosť „Môj účet“, kde si môžeme pozrieť informácie, ktoré o nás zbierajú.

Nedávno sa však objavila možnosť „Moja aktivita“, kde môžeme vidieť absolútne všetko ohľadom nás v akomkoľvek spojení s Google.

Je však cesta, ako sa rozísť s Google a jeho sledovaním za pár sekúnd.

Keďže som nevedela, kde to hľadať, tak som si vygooglila „Moja aktivita“:

 

Následne klikneš na tri bodky hore a vyberieš možnosť „Riadenie aktivity“, ktorá ti otvorí čarovný svet Google sledovania.

V Riadení aktivity si už môžeš nájsť všetko od aktivity na webe, histórie, zdieľania tvojej polohy, určovania, aké zariadenie používaš na aké vyhľadávania až po všetky nechutnosti, ktoré si pozeral na Youtube. A jedno po druhom si môžeš vypnúť, ale aj spravovať svoju históriu v tej danej oblasti.

Ďalšia vec, ktorú si môžeme odstrániť, je história všetkých vecí, ktorých zdieľanie sme si práve vypli. Spravíme to tak, že sa vrátime do „Moja aktivita“ a znova klikneme na magické tri bodky v rohu a vyberieme možnosť „Odstrániť aktivitu podľa“, kde sa nám otvorí takéto niečo:

Tam už si len vyberieme odstrániť aktivitu za celé obdobie a sme zase o niečo viac v súkromí.

zdroj: startitup.sk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť