Je obrovský rozdiel niečo akceptovať alebo niečomu veriť. Zatiaľ čo vďaka dospelosti a skúsenostiam sa ženy naučia prijímať komplimenty ľahšie, v skutočnosti im často neveria.
Ženy, často z neznámeho dôvodu, budú veriť takmer každej negatívnej pripomienke, ktorú im zmienite, avšak nikdy nebudú veriť tej pozitívnej..
Možno je to kvôli rokom tvrdení, že chlapi sa pomocou komplimentov len snažia dostať ženám do nohavičiek alebo je to len dopad smiešne nastavených štandardov krásy prezentovaných v médiách. Každopádne, ženy si vybudovali celkom slušný obranný mechanizmus voči komplimentom, čo už roky škodí ich sebadôvere.
Prečo je to tak, že jeden zlý komentár sa so ženou vlečie po celý jej zvyšok života, ale tie milióny dobrých idú jedným uchom dnu a druhým von? Prečo si ženy vždy pamätajú len to zlé a nikdy nie to dobré?
Ako Carrie Bradshaw brilantne vystihla: „Prečo vždy veríme iba v negatívne veci, ktoré o nás ľudia hovoria?“
Celý problém zrejme tkvie v komplexe neistoty, hlboko zakorenenom v ženskej mentalite, ktorý vedie ženy k nenásytnej potrebe byť kompletne a načisto perfektné, zatiaľ čo súčasne si uvedomujú, že nikdy také v skutočnosti nebudú.
Čiže keď dostanú kompliment, predpokladajú, že je to lož. „Ako môžem byť krásna? Mám celulitídu. Moje stehná sa navzájom dotýkajú. Mám krivý nos. Mám príliš veľké uši. Nemôžem byť krásna, nie som dokonalá.“
Svet je vystavený prestajlovaným modelkám, o ktorých sa hovorí, že sú ideálom krásy a že svoj čas trávia iba organickým stravovaním, cvičením a platením za plastické operácie. Nečudo, že ostatné ženy sú potom držané v tomto temer nemožnom štandarde. Bolo im povedané, že modelky sú krásne a perfektné a že obyčajné ženy sú len druhoradá verzia, nedokonalé náhrady.
Aby bolo možné zmeniť túto škodlivú mentalitu a neschopnosť prijímať komplimenty, musíme prísť na koreň problému. Čím to presne je, že ženy nikdy nebudú veriť v ich krásu?
Ak muži klamú o niečom inom, prečo by mali ženy veriť ich komplimentom?
img: via instagram.com
Dievčatám môže trvať dlhší čas kým si uvedomia, že niektoré veci muži nemyslia vážne.
Či už sa to naučia ako malé, alebo o trochu neskôr, nakoniec každá žena bude konfrontovaná smutnou skutočnosťou, že všetko čo muži povedia nemusí byť hneď pravda.. Alebo ešte horšie – hovoria to každej, ktorá prejde okolo.
Akonáhle si to dievčatá uvedomia, nie je cesty späť. Ako keď malé deti stratia svoju nevinnosť, všetky krásne veci, ktoré poznali ako pravdivé a krásne, sú teraz poškvrnené. Všetko čo teraz muži povedia neplatí a každý kompliment je iba zásterkou alebo obsahuje skrytý motív.
„Ak dievča vedľa mňa je krásne, ako môžem byť aj ja?“
img: via refresher.sk
„Krása inej ženy neznamená absenciu vašej vlastnej.“
Toto by si mala každá žena opakovať každé ráno. Pretože pokiaľ nebude, svet „krásnych žien“ potlačí každú jednu myšlienku o jej vlastnej hodnote.
Keď žena zbadá druhú ženu, ktorá má krásne niečo iné než ona, rýchlo zabudne na svoju vlastnú krásu a začne túžiť po kráse tej druhej. Všetka jej vlastná krása je razom negovaná a jej sebahodnota je znížená na druhoradú úroveň.
Prečo to robia? Prečo predpokladajú, že iba kvôli kráse inej ženy ony samé krásne nie sú? Prečo krása inej ženy im nemôže pripomínať ich vlastnú?
„Ak mám nedostatky, ako môžem byť krásna?“
img: dailymail.co.uk
Odkedy jedna „chyba“ zničila celú podstatu? Kedy jeden krivý prst definoval celé telo? Kedy sme začali dávať tak veľký dôraz na naše nedostatky?
Ach.. Väčšina ženských „slabých miest“ nie sú vôbec slabé. Sú to veci, ktoré ich navzájom od seba odlišujú, ktoré ich robia unikátnymi v tejto masovej vojne klonov.
Cindy Crawford povedala: „Nie je to irónia, že to, čo ma urobilo najviac neistou ohľadom mojej krásy, je vlastne moja osobná značka?“
Je zvláštne ako niektoré ženy akceptujú unikátnosť iných žien a ich „nedostatky“ považujú za značku alebo charakteristické črty, zatiaľ čo pre svoje vlastné nedostatky sa podceňujú a považujú za nedokonalé.
Frida Kahlo spravila revolúciu so „spojeným obočím“ pretože sa rozhodla ho mať ako svoju vlastnú značku, nie ako slabé miesto. Chyby sú chyby iba ak ich necháte byť nimi.
Ak budú všetci nádherní, potom aký význam má toto slovo?
img: smh.com.au
Možno sme len citliví na hovorené slovo. Možno potrebujeme prísť s niečim čo nezvyknú počúvať každý deň. Možno len potrebujeme pozdvihnúť hodnotu a dôveryhodnosť slov, ktoré hovoríme. Mnoho žien už týmto slovám neverí, pretože počuli mužov ako ich používajú pri každej žene, ktorá išla okolo nich.
Nie je to o tom, že každá žena je pre vás nádherná, ale pokiaľ nájdete jednu a konečne pochopíte a skutočne si začnete vážiť jej vlastnú krásu, mali by ste jej to dať najavo. Avšak namiesto nekonečných komplimentov skúste aj nejaký skutok. Ženy si musia uvedomiť, že aj keď od mužov budú počúvať viacej chvály, neznamená to automaticky lož.
Ženy, premeňte svoje „nedostatky“ na črty, ktoré vás robia unikátnymi! A muži, hovorte ženám komplimenty tak, aby im verili! 🙂