modre oci
Nezaradené

Dôvod, prečo by ste mali naskladať medené mince na váš laptop.

Tento malý trik vás môže zachrániť počas vašej nočnej šichty za laptopom alebo skôr pri maratóne sťahovania.

Vždy, keď prepracujete svoj laptop riskujete jeho prehriatie. Avšak, jeden človek vyvinul zaujímavú improvizáciu tohto problému.
Akinori Suzuki tweetol obrázok o tom, ako sa mu podarilo zmierniť problémy s prehrievaním jeho MacBook Pro laptopu zoradením 10 jenových mincí pozdĺž hornej časti laptopu. Mince v hodnote 10 jenov sú na tento účel obzvlášť vhodné, pretože obsahujú približne 95 percent medi.

img: Suzuki Akinori

Suzuki tvrdí, že to funguje vďaka vysokej tepelnej vodivosti medi, ktorá umožňuje rýchlejší odvod tepla z plastového krytu počítača.

No mnoho mincí, o ktorých si myslíme, že sú medené obsahujú veľmi malé množstvo medi. Pre Britov je najlepšia voľba £1 minca – ktorá sa skladá zo 70 percent medi. Mince jednej a dvoch pencí vám veľmi nepomôžu, keďže majú iba medený poťah. V Austrálii by sa tento trik asi najviac uchytil, pretože všetky ich mince majú vysoký podiel medi, najmä mince jedného a dvoch centov. Pre USA budú najlepšou voľbou jednocentovky.


Čitateľom, ktorí by si chceli postaviť medené vežičky z eurocentoviek odporúčame desať, dvadsať alebo päťdesiat centové mince, ktoré majú 89 percent obsahu medi.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť