Nezaradené

Psychológ prezrádza, čo pomáha pre lepší vývin mozgu u detí

Rodičia môžu potvrdiť, že učiť svoje deti používať nočník a ako poďakovať je pre ich budúci úspech „dopelákov“ dôležité. Avšak, koľko z vás zvážilo, akú dôležitú úlohu hrá pri dospievaní láska?

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, aké významné je vedieť ako vaše deti rozmýšľajú o láske a ako ju dávať najavo spôsobom, ktorý im pomôže viesť šťastný a vyrovnaný život, čítajte ďalej.

 

Čím viac budete svojim deťom prejavovať lásku, tým viac sa bude vyvíjať ich mozog

 

Za posledné desaťročia výskumov podporujúcich, že láska alebo jej nedostatok je jedným z najdôležitejších parametrov v úspešnom vývoji blaha u detí, by mohol byť nejeden z vás unesený. Pravdou je, že čím viac svojim deťom ukazujete lásku, či už objatím, bozkom, úsmevom, bezpodmienečnou pozitívnou pozornosťou, vrátane začlenenia ich do aktivít, zaujímania sa o ne prostredníctvom rodinne založenej hry a ďalších prospešných spôsobov komunikácie, tým lepšie sa ich mozog vyvíja.

Okrem základných ľudských potrieb ako je jedlo, voda a strecha nad hlavou, láska a starostlivosť nielenže budujú cestičku pre šťastnú budúcnosť detí, ale sú tiež dôležitým prvkom základného prežitia. Schopnosť mozgu rásť ako odozva na lásku môže byť pozorovaná napríklad tak, že ľudia sú schopní držať pokope aj v stave nebezpečenstva v boji proti rušivým prvkom.

 

Naše mozgy sú prepojené s láskouTakže teraz, keď už vieme, že naše mozgy sú prepojené s láskou, akým spôsobom by sme mohli komunikovať s deťmi, aby to prispievalo k ich celkovému úspechu?

Štúdie ukazujú, že rozprávanie sa deťmi o tom, o čom a ako rozmýšľajú, zvyšuje ich verbálne schopnosti, emocionálne pochopenie a sociálnu príbuznosť.

Ako rodičia by ste sa mohli snažiť pochopiť, čo sa deje vo vnútri vášho dieťaťa…

• Diskutovaním o tom, ako sa cítia

• Dovolením opýtať sa veci, ktoré sú ťažko pochopiteľné

• Dávať im priestor na to, aby sa mohli vysporiadať s vecami sami

• Podelením sa s vašimi neodsudzujúcimi postrehmi o dôležitých veciach v ich živote

Tento typ prepojenia prostredníctvom komunikácie vedie dieťa k sociálnemu začleneniu sa, sebavedomiu a schopnosti úspešne riešiť problémy. Takže ak láska dokáže zmeniť mozog, tak dokáže zmeniť svet!

.src

img: lifehack.org

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť