kinopoisk.ru
Nezaradené

10 tipov na psychologické drámy, ktoré vás udržia v napätí až do úplného konca

Prežívate dlhé zimné večery a neviete čo s nimi? Potrápte trošku svoju myseľ a psychiku aj týmito filmami.

Zahrávajú sa s ľudskou psychikou a donútia nás spochybňovať samých seba. Filmy, ktoré nahliadajú do najtajnejších zákutí ľudskej duše dokážu často prekvapiť.

Elle

img: kinopoisk.ru

Elle je príbeh o žene s usporiadaným životom. Ten sa však jedného dňa zmení keď Michele doma prepadne neznámy zlodej a znásilní ju. Zrazu ju na každom kroku prenasleduje trauma nielen z nepríjemného zážitku, ale aj z detstva.

A Single Man

img: kinopoisk.ru

George stratil svoju životnú lásku a od toho momentu pochybuje o svojej vlastnej existencii. Oplatí sa mu žiť aj naďalej? O tom, či náš život za to skutočne stojí sa snaží hovoriť aj tento príbeh.

Nocturnal Animals

img: kinopoisk.ru

Znova opakujúca sa línia o takmer dokonalom živote. Taký viedla Susan až kým jej exmanžel neposlal svoj rukopis na prečítanie. Budúca kniha odhaľuje viac, ako by sa Susan mohlo páčiť a naznačuje, že niektoré rozhodnutia zanechajú stopu v našich životoch navždy.

The Demolition

img: kinopoisk.ru

Zlomený muž sa po smrti manželky snaží opäť nájsť zmysel svojho života. Zrazu necíti vôbec nič a toto svoje nové ja odhaľuje zaujímavými spôsobmi, ako keď sa napríklad rozhorčí nad tým, že nefunguje automat alebo vŕzgajú dvere. Príbeh nie je zbytočne melancholický a zaujímavým spôsobom predostiera podstatu života.

The Neon Demon

img: kinopoisk.ru

Každý z nás dokáže robiť zlé veci. Približne takéto posolstvo sa snaží divákom podať film o mladom dievčati vo svete modelingu. Jessie pre svoj sen urobí čokoľvek.

The Invitation

img: kinopoisk.ru

V tomto filme sa ocitnete na tak trochu netradičnej párty, v ktorej každý hrá svoju rolu. Will je na ňu pozvaný svojou exmanželkou a zdá sa, že nejde len o nevinnú večeru s priateľmi. Mrazivý thriller ponúka viac ako prekvapivý záver.

Collateral Beauty

img: kinopoisk.ru

Film zobrazuje muža v hlbokej depresii, jeho kolegovia z reklamnej agentúry sa rozhodnú priviesť ho späť k úsmevu, a to trochu netradičným spôsobom. Dráma prináša množstvo emócií a skvelých hercov.

Juste la fin du monde

img: kinopoisk.ru

V psychologickej dráme sa strieda samota, smútok, bolesť, nostalgia aj sklamanie. Louis sa vracia po 12 rokoch domov a svojej rodine neprináša príliš dobré správy. Ste zvedaví, ako to celé dopadne?

The Railway man

img: kinopoisk.ru

Prekonať minulosť je niekedy skutočne ťažké. Dôkazom je Eric Lomax, hlavný hrdina príbehu, ktorý si prežil hrôzy druhej svetovej vojny v zajatí japonských vojakov. Jeden z jeho väzniteľov si v súčasnosti žije spokojný život niekde v Thajsku. Erik sa ho rozhodne vyhľadať.

The Diary of a teenage girl

img: kinopoisk.ru

Rodinná dráma s úprimným dialógom. Asi tak sa dá popísať Denník mladej dievčiny, ktorá má vzťah s priateľom svojej matky. Film odhaľuje mnohé zákutia ľudskej mysle a ponúka zaujímavé scény.

.src

 

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť