Nezaradené

Sen knihomoľov: 24-hodinové kníhkupectvo sa stalo realitou a konkuruje aj nočným klubom

Záujem o knihy pomaly klesá. Väčšina z tých, u ktorých ešte chuť čítať knihy pretrváva, zas dá prednosť internetovým e-shopom. Majitelia obchodov sú preto nútení vymýšľať kopu trikov, ktoré prilákajú zákazníka späť. Taiwanský obchodný reťazec však prišiel na trh s unikátnou myšlienkou.

Taiwan’s Eslite Bookstore je reťazec kníhkupectiev so 48 pobočkami v Taiwane a v Číne. Jedným z hlavných cieľov tejto spoločnosti je udržať „digitálnych vlkov“ na uzde. A s novým projektom sa im to pravdepodobne aj podarí.

img:cdn0.lostateminor.com

The Eslite store v meste Tchaj-pej [hlavné mesto Taiwanu; pozn.autora] je prvý obchod, ktorý zaviedol politiku 24-hodinového kníhkupectva. Odvtedy sa stal jedným z najpopulárnejších „nočných podnikov“ v Taiwane. Úspešne konkuruje karaoke klubom, nočným klubom, dokonca aj posteli. Najrušnejšie je tam práve od desiatej hodiny večer, do druhej hodiny rána. Politika „čítaj tak dlho ako chceš, bez toho, aby si niečo kúpil“ neznie veľmi ziskovo. Avšak Eslite ponúka aj iné formy zábavy. Tanečné a hudobné predstavenia, premietanie filmov. Na svoje si prídu aj fanúšikovia vín a čajov.

img:lemonbarleystrawberry.files.wordpress.com

Denník The Guardian označil Eslite za turistickú atrakciu, ktorú musíte navštíviť, keď prechádzate mestom. A s obrovskou sekciou anglickej literatúry sa stáva Eslite čoraz populárnejší medzi cestovateľmi po celom svete.

img:ricepapermagazine.ca

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť