Nezaradené

Si vystresovaný? Pozri sa na strom a budeš v pohode!

Cítiš sa byť v poslednej dobe nejaký vystresovaný? Pozeraj sa na strom! Lepšie povedané, na obrázok stromu.

Podľa novej štúdie publikovanej v International Journal of Environmental Research and Public Health, obyčajné pozeranie sa na obrázky prírody ťa môže nabiť pocitom šťastia.

Kvôli účelom tejto štúdie vedci na VU University Medical Center v Amsterdame sledovali asi 50 študentom pomocou senzorov elektrickú aktivitu srdca. Potom boli účastníci štúdie rozdelení do dvoch rôznych skupín.

Jednej skupine boli ukázané obrázky zelene a druhej fotografie mestských priestorov, ako sú napríklad garáže a zaparkované autá.

Obe skupiny podstúpili test z matematiky a potom im bolo povedané, že ich výkony boli podpriemerné (aj keď to nebola pravda), aby sa zvýšila ich hladina stresu. Následne im boli znovu ukázané pôvodné obrázky.

Srdcová frekvencia účastníkov, ktorí po teste pozerali na obrázky zelene, sa znížila, zatiaľ čo u účastníkov druhej skupiny sa pokles srdcovej frekvencie nezaznamenal. Táto štúdia týmto naznačuje, že pozeranie sa na obrázky zelene nám pomáha odbúrať stres a posilniť nás pocitom šťastia.

Túžiš po ďalšom „kopanci šťastia“? Skús ísť na prechádzku, objím niekoho, koho máš rád alebo sa proste iba usmievaj. 🙂

.src

img: via http://elitedaily.com/

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť