modre oci
Nezaradené

Skutočná celebrita: Austrálsky anjel, ktorý odhovoril 160 ľudí od samovraždy

Don Ritchie býva cez ulicu od najznámejšieho samovražedného miesta v Austrálii útesu The Gap. Za 50 rokov sa mu podarilo milými slovami a úsmevom odhovoriť od samovraždy podľa jeho odhadov vyše 160 nešťastných ľudí.

Ritchie sa každé ráno po prebudení pozerá von z okna či niekto nestojí sám a príliš blízko priepasti. Ak vidí niekoho, kto vyzerá, že uvažuje o skoku, hneď to spozná a pobere sa k nemu.
18k3b4ilnzr0njpg

Aké je jeho veľké tajomstvo?

Len im dávam vrelý úsmev a opýtam sa, či by si nechceli pohovoriť o problémoch u mňa doma na čaji.

Ritchiho dom, nemá vôbec dobrú lokalitu na pokojný život. V priemere tam skokom z útesu ukončí život jeden človek týždenne. Útes je chránený iba malým, jeden meter vysokým plotom. Ako samovražedné miesto sa útes datuje už od roku 1800. V skutočnosti ale on a jeho manželka Moya v ich dome vidia požehnanie: „Myslím si, že je skvelé, že žijeme na mieste kde môžeme ľuďom pomôcť.“
the-gap_2218852b

Veľa krát bol Don neúspešný, to ho však od prehovárania milými slovami nikdy neodradilo. Cez to všetko čo videl a zažil sa ho podľa jeho slov nikdy zo sna neprebúdzal. „Vždy urobím všetko čo je v mojich silách“, dodáva.

Ritchie, vyzerá ako dobrý chlap, no ani dobrý ľudia to nemajú ľahké. Posledné roky svojho života bojoval s rakovinou, no aj vtedy bol optimistický. „Dokážem si predstaviť, že niekto iný príde a bude robiť to, čo som robil ja. Dúfam.“ Rakovina napokon ukončila Donov zmysluplný život v roku 2012.

Veríme, že sa vám príbeh páčil a my budeme pokračovať v hľadaní skutočných celebrít ďalej, pretože takýto ľudia si zaslúžia pozornosť.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť