Nezaradené

Stratený balón s GoPro sa po dvoch rokoch našiel – s ohromujúcimi zábermi našej planéty

V júni 2013 sa partia piatich kamarátov z Arizony rozhodla pomocou GoPro kamery a meteorologického balóna zachytiť vesmír v niekoľkých snímkach. Skupinka pozostávala zo vysokoškolských študentov, menovite: Bryan Chan, Ved Chirayath, Ashish Goel, Paul Tarantino a Tyler Reid.

Prvým krokom k úspechu ich misie bolo zostrojiť aparatúru. Okrem iného, muselo zariadenie obsahovať aj GPS lokátor. V tomto prípade chlapcom poslúžil smartfón. Následne vypočítali jeho dráhu a nahlásili svoje zariadenie  na FAA [The Federal Aviation Administration; pozn. autora], aby nenarušili letový režim. Zariadenie vypustili v púšti, niekoľko míľ od Tuba City v Arizone.

Sklamanie prišlo skoro, keď stratili kontakt s lokátorom, v momente, ako sa zariadenie dostalo nad úroveň mobilného signálu. Celé mesiace skupinka uvažovala nad tým, ako dostať svoj balón aj s kamerou späť. A pomohla im náhoda. V lete 2015 prijali hovor z neznámeho čísla. V ňom im „akýsi“ turista oznámil, že našiel podivnú krabičku s ich menami, len 50 míľ od pôvodného miesta vzletu.

Ich kamera sa im vrátila naspäť a chalani mohli vidieť, čo všetko zachytila počas letu. Balón dosiahol výšku 98,664 stôp s dĺžkou letu 1 hodina a 38 minút.

weatherballoon2img:api.ning.com

weatherballoon3img:api.ning.com

weatherballoon4img:api.ning.com

weatherballoon1img:api.ning.com

weatherballoon5img:api.ning.com

weatherballoon6img:api.ning.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť