Nezaradené

Študent vynašiel 100% rozložiteľnú fľašu z rias

Plasty sú jedným z najhoršie recyklovateľných materiálov a najviac zaťažujú naše životné prostredie, preto podobné nápady môžu výrazne pomôcť životnému prostrediu.

Študent produktového dizajnu Ari Jónsson spojil prášok z červených rias s vodou a tak sa mu podarilo vytvoriť biologicky rozložiteľnú fľašu.

Ari študuje na Iceland Academy of the Arts, svoj projekt predstavil nedávno počas festivalu dizajnu DesignMarch v Reykjavíku. Cítil potrebu vyvinúť alternatívny materiál po tom, čo si prečítal o množstve odpadového plastu, ktorý zaplavuje našu planétu.

“Dočítal som sa, že až 50 percent plastu sa použije iba raz a potom sa vyhodí. Preto mám pocit, že je potrebné nájsť spôsob, ako nahradiť  neskutočné množstvo plastov, ktoré vyhadzujeme. Prečo by sme mali využívať materiály, ktoré miznú stovky rokov, keď ich použijeme len raz a potom ich vyhodíme? ” povedal Ari.

Táto fľaša je 100% prírodná a rozložiteľná. Svoj tvar drží len do chvíle, kým je naplnená. Potom sa začne scvrkávať, až napokon úplne zmizne.

biodegradable-algae-water-bottle-ari-jonsson-2

img: boredpanda.com

biodegradable-algae-water-bottle-ari-jonsson-4

img: boredpanda.com

biodegradable-algae-water-bottle-ari-jonsson-3

img: boredpanda.com

biodegradable-algae-water-bottle-ari-jonsson-6

img: boredpanda.com

biodegradable-algae-water-bottle-ari-jonsson-7

img: boredpanda.com

biodegradable-algae-water-bottle-ari-jonsson-1

img: boredpanda.com

biodegradable-algae-water-bottle-ari-jonsson-8

img: boredpanda.com

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť