Nezaradené

Takmer vôbec sa tu nemračí. Aký je život v mestách plných slnka?

Slnečné počasie automaticky vytvára úsmev na tvári. Čo ak by to bol váš bežný deň a pojem zamračené by ste takmer vôbec nepoznali? Toto sú miesta, kde si slnko vychutnávajú najviac.

Podľa Svetovej meteorologickej organizácie sa najslnečnejšie miesta na Zemi nachádzajú najmä na juhozápade Spojených štátov, v severnej a západnej Austrálii, Južnej Afrike a na severe Afriky. Niektoré regióny síce pokrýva púšť, no niektoré majú aj svojich právoplatných obyvateľov.

Phoenix, Arizona – Spojené štáty americké

p03pfcddimg: DGustafson / wikipedia.org

Okrem arizonskej Yumy vidia obyvatelia tohto malého mesta na juhozápade viac slnka ako akékoľvek iné mesto na svete. Domáci obyvatelia toto počasie berú už ako svoju samozrejmosť a šokovaní sú len keď žijú istú dobu niekde vonku. „Vôbec som netušila ako môže slnko ovplyvniť moju náladu, až kým som neodišla študovať do Nórska. Cítila som sa introvertne a viac melancholicky, no nevedela som prečo,“  hovorí Catherine Capozzi, ktorá žije vo Phoenixe. Ľudia tu vraj dokonca vedia rozoznať aj malý náznak zápachu dažďa.

Darwin – Austrália

Dripstone Cliffs, Darwin, Australiaimg: Australian Scenics / gettyimages.com

Množstvo austrálskych slnečných miest sa nachádza v riedko osídlenom Severnom teritóriu. V meste Alice Springs dostávajú ľudia okolo 3500 hodín slnka ročne. Hlavné mesto regiónu Darwin ich má síce o niečo menej, no na druhej strane má oveľa viac obyvateľov. Dokopy 150 000 obyvateľov si tieto benefity užíva počas celého roka. Turistický sprievodca Rick Delander o tomto mieste hovorí, že tu ani nemusíte sledovať počasie v správach, pretože takmer každý deň je slnečno a 32°C. Toto počasie vedie aj k uvoľnenému životnému štýlu Austrálčanov, nič nie je príliš veľký problém a ľudia v Darwine si starosti nerobia. Niekedy neustále horúčavy a takmer 8 mesiacov bez dažďa vedú k napätiu, ktoré sa stupňuje s prichádzajúcou vlhkosťou v novembri. No akonáhle to praskne a začne pršať, všetko je opäť v pohode.

Nizwa – Omán

FD24GK View of Nizwa Mosque and city of Nizwa from Nizwa Fort in Nizwa Omanimg: Iain Masterton / alamy.com

Nicole Brewer, ktorá tu pracuje ako učiteľka, tvrdí, že ľudia sú už akosi automaticky veľmi milí. Aj keď je to konzervatívna oblasť moslimov, život berú skôr štýlom – čo bude, to bude. Omán sa nachádza na Arabskom polostrove a slnečných lúčov je tu naozaj dosť. Nekonečné slnečné dni sú ako stvorené na objavovanie okolia. Oproti horúcim dňom je dážď akási odmena. Obyvatelia sa aj z pár kvapiek a oblakov na oblohe dokážu tešiť.

Ammán – Jordánsko

Jerash. Jordan.img: David Navarro Aurmend / gettyimages.com

Tu sú aj uprostred zimy slnečné dni samozrejmosťou a ľudia trávia veľa času vonku. Jordánčania sú veľmi priateľskí, až na dopravu, ktorá je tu doslova šialená. Keďže sa ľudia častejšie pohybujú vonku, všetko majú takmer na dosah. Obchody, školy, či rôzne povinnosti – mnohí chodia peši.

Johannesburg – Južná Afrika

BFXANW People enjoying at Swimming Pool side, Palace Hotel, Sun City, South Africa, November, 2009img: Hassan Doganturk / alamy.com

Neustále slnko ešte nemusí znamenať aj vysoké teploty. Toto mesto sa nachádza v najmiernejšom podnebí krajiny. Ak náhodou prší aj viac ako tri dni, ľudia tu začínajú byť veľmi podráždení. S pekným počasím prichádza aj život vonku a obyvatelia týmto spôsobom trávia väčšinu svojho času. Žijú tu otvorení ľudia a je ľahké s nimi nadviazať komunikáciu.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť