Nezaradené

Tetovanie len na jeden rok? Ephemeral môže zmeniť fikciu na realitu

Ak patríte medzi ľudí, ktorí stále váhajú či sa nechať tetovať a najväčším strašiakom je práve celoživotný zväzok s obrázkom na koži, tak práve pre vás je určená novinka, ktorú vyvíja skupinka absolventov New York University. Jej meno je Ephemeral a jedná sa o špeciálny druh atramentu, ktorý je možné odstrániť už po jednom roku. Takže už žiadne obavy, či sa vám ornament, ktorý ste si nechali vytetovať priamo na tvár, bude páčiť aj o rok.

Už po jednom roku začne tetovanie blednúť a máte tak šancu na rozhodnutie, ktoré pri klasickom tetovaní neprichádza do úvahy. Nechať si ho pretetovať trvalým atramentom, alebo sa ho jednoducho zbaviť. Ani tatéri nebudú mať problém s použitím, pretože keď sa atrament dostane na trh, nebude potrebné kupovať špeciálne vybavenie na aplikáciu.

Štandardné tetovanie je trvalé, pretože molekuly atramentu sú príiš veľké nato, aby sa ich dokázal imunitný systém zbaviť. Oproti tomu novinka obsahuje menšie častice, ktoré môžu byť po roku jednoducho “zmyté” špeciálnym roztokom, ktorý je aplikovaný na tetovanie a následne je farba telom vylúčená. Toto je výrazný rozdiel oproti súčasnosti kedy je tetovania možné sa zbaviť jedine laserom. Tento proces je navyše drahý, zdĺhavý a hlavne bolestivý.

tattoo-arm_1024img: via sciencealert.com

Ak ste sa práve rozhodli, že za týchto podmienok si tetovanie určite dáte urobiť, musíme vás trošku schladiť. Novinka nebude hotová skôr ako budúci rok.

Ephemeral vznikol na základe mojej osobnej skúsenosti, povedal CEO Shin Seung. Už odmlada som túžil po tetovaní, ale moji rodičia boli proti, hlavne kvôli jeho trvácnosti. Nakoniec si Shin splnil svoj sen, no ako sa to v živote stáva, musel si ho dať odstrániť laserom. Práve táto nepríjemná a bolestivá skúsenosť ho inšpirovala k vytvoreniu novinky Ephemeral.

Aktuálne sa nový atrament testuje na prasatách, lebo tie sú nám geneticky blízko, no na výsledky si ešte počkáme. Spoločnosť očakáva, že keď bude finálna verzia produktu uvedená na trh, bude mať úspech. Na základe ich prieskumu takmer štvrtina Američanov a 14% Britov ľutuje, že sa nechala tetovať natrvalo. A stále sú tu milióny ľudí, ktoré sa nenechali tetovať práve kvôli doživotnému zväzku s tetovaním, dodáva tím, ktorý vyvíja túto zaujímavu novinku.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť