Nezaradené

Tip na dobrodružstvo pre odvážnych I.

Mnohí z vás najradšej do zahraničia cestujú pohodlne, pričom majú kúpené letenky, zariadené ubytovanie i jedlo. Ak však chcete skutočne okúsiť na vlastnej koži to pravé dobrodružstvo, musíte sa vybrať naprieč svetom s batohom na chrbte.

To je jediný spôsob, ako skutočne spoznať cudzie krajiny, rovnako ako aj spoznať svoju vnútornú silu a vynaliezavosť. Zažiť pocit, že ste súčasťou báječného sveta, v ktorom žijeme. Vybrali sme pre vás miesta, na ktorých môžete zažiť to pravé dobrodružstvo. Časť prvá..

Schody do neba, Hawaii (Stairway to heaven)

Počas druhej svetovej vojny americká armáda potrebovala vysielať nízkofrekvenčné signály, aby mohla komunikovať so svojimi ponorkami krúžiacimi okolo Japonska. Na to potrebovali rádiový vysielač umiestniť čo najvyššie. Najhvodnejším miestom bol vrchol hory Puukeahiakahoe na Havaji.

haiku stairs hawaii stairway to heaven 1

Ako môžete vidieť, aj napriek nebezpečnej povahe tohto chodníka neustále láka návštevníkov. Aj napriek času, ktorý prešiel od jeho vybudovania, sú schody stále neporušené avšak lezenie po nich je zakázané. Pred desiatimi rokmi došlo k oprave schodov, do ktorej sa investovalo takmer milión dolárov.

hawai

Napriek tomu ľudia nesmú po schodoch kráčať, pretože nie je možné zabezpečiť ich zdravie a bezpečnosť. Pohľady z vrcholu sú však ohromujúce a príležitosť – vidieť Havaj z “neba” silnejšia. Práve preto dobrodruhovia porušujú zákazy a vydávajú sa na nezabudnuteľnú prechádzku po 4000 oceľových schodoch.

haiku stairs hawaii stairway to heaven 7

haiku stairs hawaii stairway to heaven 14

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť