modre oci
Nezaradené

Toto je 11 príčin zápachu z úst, o ktorých ste možno nevedeli

Zápach z úst trápi mnoho ľudí. Môžu stáť pri zrkadle v kúpeľni aj hodiny, čistiť si zuby, používať niť aj ústnu vodu a ani to im nepomôže vyriešiť ich problém. Vedci prišli na pár príčin zápachu z ústnej dutiny, ktoré vás môžu prekvapiť.

1

Vynechané raňajky

Raňajky sú podľa množstva odborníkov najdôležitejším jedlom dňa a teraz poznáme o dôvod viac prečo ich nevynechať. Keď preskočíte raňajky, vaše slinné žľazy nie sú také aktívne a to môže vysušovať vašu ústnu dutinu. Aj keď si pred odchodom z domu vyčistíte zuby, váš dych nebude taký svieži, aký by bol, keby ste raňajky nevynechali.
bad-breath-4-1024x916
img: via lifehack.org

2

Káva

Milovníci kávy sa asi nevzdajú svojej rannej šálky, aj keď vedia, že spôsobuje škvrny na zuboch a takisto zápach z úst. Tento problém však môžu zmierniť obmedzením množstva vypitej kávy. Tento nápoj vysušuje ústa a čím viac ho pijete, tým je to horšie. Posnažte sa zredukovať množstvo kávy na jednu až dve šálky denne a nezabudnite po káve vypiť pohár vody.
bad-breath-3
img: via lifehack.org

3

Zlé baktérie

Možno vás to prekvapí, ale ústa sú domovom obidvoch druhov, zlých aj dobrých baktérií. Zlé baktérie sú práve tie, ktoré spôsobujú zápach, konkrétne jedna z nich H.Pylori. Keďže prevažne žije na jazyku, nezabúdajte pri každom čistení zubov ani na jazyk.
bad-breath-5
img: via lifehack.org

4

Žuvačky

Zvyčajne, keď máte pocit, že vám zapácha z úst, siahnete po žuvačke ako riešení tohto problému. No nie každá to dokáže. Štúdie dokázali, že zápach z úst dokáže eliminovať iba žuvačka bez cukru, ktorá je sladená Xylitolom.

5

Nepoužívanie zubnej nite

Môžete si často čistiť zuby, používať ústnu vodu, nepiť kávu, ale ak stále zabúdate na zubnú niť, zápach sa dostaví. Skúste ju začať používať, trvá len 21 dní, kým z toho vytvoríte návyk na celý život.

6

Dýchanie cez ústa

Niektorí ľudia dýchajú cez ústa iba keď majú nádchu, iní stále. Dýchanie cez ústa vysušuje ústnu dutinu a práve sucho je príčinou zápachu.
bad-breath-8
img: via lifehack.org

7

Konzumácia veľkého množstva proteínov

Strava bohatá na proteíny je aktuálnym trendom. Proteíny sa stali jednotkou v stravovaní, pretože dokážu zasýtiť na dlhý čas. Spoločnosti začali proteíny pridávať aj do potravín, kde sa prirodzene nenachádzajú. Aj keď sú pre telo nevyhnutné, platí tu základné pravidlo. Všetkého veľa škodí. Ak obmedzujete uhľohydráty a nahrádzate to proteínmi, odzrkadlí sa to na vašom dychu.
Protein
img: via sportsdietitians.com

8

Lieky

Netvrdíme, že by ste mali vysadiť lieky, kvôli zápachu z úst – vždy sa poraďte s lekárom. Ak vám zápach vadí, žuvačka s Xylitolom a pitie vody by malo pomôcť.
bad-breath-9
img: via lifehack.org

9

Alkohol

Nie je nič zlé na tom, dať si pohárik po práci, no ak sa to zmení na 3-4 nápoje denne, môžete mať problém so zápachom, ktorého sa už nezbavíte. Alkohol negatívne vplýva na slinné žľazy a vysušuje ústa.

10

Strach zo zubárov

Množstvo ľudí nedokáže ani pomyslieť na zubára, ale pravidelné preventívne kontroly vám môžu ušetriť problémy v budúcnosti. Týka sa to kazov, chorôb zubov a ďasien, aj infekcií. A to všetko v konečnom dôsledku zapríčiňuje zápach.
bad-breath-12
img: via lifehack.org

11

Nedostatok ovocia a zeleniny

Pamätáte si ako vám vaša mama stále pripomínala, že máte jesť ovocie a zeleninu? Ich konzumácia zvyšuje produkciu slín, ktoré sú potrebné pri prežúvaní a trávení a väčšie množstvo slín pomáha zmyť baktérie spôsobujúce zápach.
bad-breath-13-1024x768
img: via lifehack.org

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť