modre oci
Nezaradené

Tvorca Simpsonovcov hovorí, ako predpovedal zvolenie Trumpa už v roku 2000

Muž, ktorý v roku 2000 vypustil prorocký „vtip“, že Donald Trump bude zvolený za prezidenta odhalil, ako k podobnej myšlienke vôbec dospel.

Pred 16timi rokmi, Dan Graney s tímom, stvorili epizódu s názvom „Bart to the Future“ (11×17). V tejto epizóde je mimo iné Lisa Simpson (snáď vám ju nemusíme predstavovať) zvolená do prezidentského úradu po tom, čo prezident Trump zruinuje svetovú ekonomiku.

Pred pár dňami sa táto udalosť stala skutočnosťou. Samozrejme, bez zničenia ekonomiky, Donald Trump bol ešte len zvolený. Dan si teraz našiel čas aby vysvetlil, ako mohol vôbec prísť s podobnou myšlienkou.

screenshot_2img: foxnews.com


Dan povedal:

„Bolo to varovanie pre Ameriku. Vyzeralo to ako posledná logická zastávka pred úplným pádom na dno. Bolo to v súlade s víziou zbláznenej Ameriky.

Čo sme my potrebovali bolo, aby všetko šlo tak zle ako len mohlo predtým, ako to Líza napraví. To je dôvod, prečo sme si vybrali Trumpa ako prezidenta.“

Aj keď je zrejmé, že Trump veľkú úctu u tvorcov kultového seriálu nemá, Dan vysvetlil, že Trumpa vtedy vykreslili skôr ako neschopného stále sľubujúceho zmenu k lepšiemu. Nepridávali mu nič z jeho „temnej“ terajšej stránky.

screenshot_3img: foxnews.com

Tiež pridal, že v epizóde nie je vôbec nič o stavaní obrovských múrov okolo krajín, alebo islamofóbií. Zavtipkoval, že Trump mu pripadal skôr ako človek, ktorý by po krajine nastaval obrie monumenty samého seba.

Novozvolený prezident USA bol pre tvorcov terčom vtipov aj v roku 2015, kedy v časti „Trumpastic Voyage“ (26×1) Homer objavuje magické vlasy a účes Donalda Trumpa. Minulý mesiac Matt Groening vysvetlil, že v roku 2000 bolo meno Donald Trump tou najabsurdnejšou možnosťou na post prezidenta, akú bol ochotný pripustiť. A stále si za tým stojí.

Zaujímavé však je, že tvorcom sa podarilo presne trafiť ešte aj mapu vyobrazujúcu výsledky volieb v jednotlivých štátoch.

14938204_10155110556321840_6104961584626006739_nimg: 9gag.com

Čo myslíte, majú celkom talent na predpovede, nie?

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť