modre oci
Nezaradené

V dunách Sahary môže vyrásť luxusný mrakodrap

V dunách Sahary by mohol vyrásť luxusný mrakodrap zastrešujúcej hotel alebo meteorologické observatórium. Skupina architektov z Francúzska predstavila návrh výškovej budovy, ktorá by mohla stáť na piesočnatej Sahare.

Francúzska spoločnosť OXO Architects v spolupráci s architektom menom Nicolas Laisne Associé predstavila nový koncept luxusnej výškovej budovy, ktorá by mala ležať uprostred piesočnatých dún.

Stavba by mala byť umiestnená v marockej časti Sahary, pričom jej výška by mala dosahovať 450 metrov. Tvar mrakodrapu bol navrhnutý tak, aby z diaľky pripomínal vysoký kameň.

Vnútri výškovej budovy by sa malo nachádzať množstvo centier. Mrakodrap by zastrešoval ubytovacie priestory v podobe luxusného hotela, obchody, reštaurácie alebo tiež múzeum a meteorologické observatórium.

V prízemných priestoroch by sa nachádzali plavecké bazény alebo miesta pre rast vegetácie a na jeho streche je k dispozícii niekoľko pristávacích plošín pre helikoptéry. Budova by mala obsahovať aj špeciálne priestory pre modlenie alebo oddávanie sa panoramatickému výhľadu na rozľahlú púšť.

Prípadná realizácia tohto projektu však zostáva zatiaľ nereálna. Nedá sa však vylúčiť, že budúcnosť niečo podobné raz prinesie.

 oxo-architects-nicolas-laisne-city-sand-tower-sahara-marocco-designboom-01-818x540_zpsxhl0kkgd

oxo-architects-nicolas-laisne-city-sand-tower-sahara-marocco-designboom-08_zpst9miwfrk

oxo-architects-nicolas-laisne-city-sand-tower-sahara-marocco-designboom-06_zpsz0emgrtm

374medium_zps7t7iyngc

373medium_zpsglghuqf3

371medium_zpssy6qanyc

365medium_zpsgku1jzwm

.src
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť