Nezaradené

V piatok nás čaká prírodný úkaz: Modrý mesiac

Čaká nás prírodný úkaz, ktorému sú z minulosti prisudzované magické schopnosti a ku ktorému znovu dôjde až za dlhé tri roky. Príde druhý spln v jednom mesiaci.

Modrý mesiac je astronomická zvláštnosť, kedy sa v jednom kalendárnom mesiaci objavia dva splny. K tejto výnimočnej udalosti dochádza zhruba raz za tri roky, posledný nastal 31. augusta 2012.

Mesiac má zvyčajne jeden spln a po 29 dňoch nasleduje ďalší. Niekedy ale druhý spln nastane v tom istom mesiaci. K tomu dôjde raz za tri roky, tento rok to bude v júli,“ uviedla americká vesmírna organizácia NASA.

Prvý spln prišiel 2. júla a druhý nastane už v piatok 31. júla. Práve tento druhý spln sa nazýva Modrý mesiac.

Nasledujúci text berte s rezervou: : )

Toho, kto chce vo svojom živote niečo zásadne zmeniť, by mala energia Modrého mesiaca posunúť správnym smerom. Je to tiež príležitosť zastaviť sa a uvidieť svoj život v širších súvislostiach. Modrý mesiac by so sebou mal priniesť aj veľa šancí, ktoré sa objavia doslova len raz za život, a aj keď môžu vyzerať trochu desivo, nemali by sme sa báť ich chytiť za pačesy.

Mal by to byť spln, ktorý so sebou prinesie v nasledujúcich týždňoch výzvy na všetkých úrovniach života. Dodá nám odvahu pustiť sa do vecí, ktoré by sme ešte nedávno považovali za nemysliteľné. tn.cz

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť