modre oci
Nezaradené

V Ženeve predstavia štvormiestne Ferrari!

Najnovšie GT of Ferrari má pod kapotou 680 koní, pohon všetkých štyroch kolies a štyri sedačky.

Predstavujeme ti Ferrari GTC4Lusso. Nástupcu populárneho modelu FF. Jeho meno vzniklo z klasických Ferrari elementov „GTC“ a „Lusso“, štvorka v názve symbolizuje štyri sedačky v interiéri.

ferrari_gtc4lusso_side_r_high_lr

img: topgear.com

Radi mu však toto krkolomné meno odpustíme. GTC4Lusso má totiž pod kapotou všetko to najlepšie, čo Ferrari ponúka. Z FF si vzalo pohon všetkých štyroch kolies, z F12 otáčanie zadnými kolesami a má tiež Side Slip Control, ktorá urobila z 488 GTB úžasne ovládateľný stroj.

Pod kapotou skrýva 6,3 litrový V12, ktorý ponúka 680 koní – o 30 viac ako FF. S maximálkou sa dostaneš na 335 kilometrov za hodinu a z nuly za stovku to dáš za 3,4 sekundu.

ferrari_gtc4lusso_side_lr

img: topgear.com

Každý pasažier má potom v interiéri k dispozícii pohodlné športové sedadlo a palubnej doske dominuje 10-palcová HD obrazovka.

Hoci sa vzhľad až tak nezmenil, GTC4Lusso je narozdiel od FF viditeľne iná. Predné aj zadné svetlá prešli redizajnom. Z menších zmien si všimneš novú mriežku s integrovanými vetrákmi, zaujme aj spojler na streche či nový difúzor.

ferrari_gtc4lusso_interior_driver_s_side_300dpi

img: topgear.com

Ferrari GTC4 Lusso si odbije svoj debut na Ženevskej motor show začiatkom marca, takže máme ešte pár týždňov na to, aby sme sa naučili vyslovovať to meno.

Cenovo sa tento model taktiež od FF moc nelíši, bez dodatočnej výbavy a farebných schém očakávame cenu okolo 250000 libier.

ferrari_gtc4lusso_front_lr

topgear.com ferrari_gtc4lusso_interior_300dpi

img: topgear.com

ferrari_gtc4lusso_central_console_300dpi

img: topgear.com

ferrari_gtc4lusso_fr_3_4_lr

img: topgear.com

ferrari_gtc4lusso_rear_lr

img: topgear.com

.src

zdroj titulnej foto: topgear.com

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť