Čo by ste urobili, keby vám niekto povedal, že vaše myšlienky dokážu zmeniť realitu?
Je naozaj možné meniť súčasnosť a budúcnosť vďaka technikám, ktoré nám umožnia preprogramovať myslenie? Doktor Joe Dispenza tvrdí, že ak dokážeme zmeniť náš mozog, dokážeme zmeniť aj realitu.
Mozog nie je statický a pevný, mozgové bunky sú neustále tvarované a reorganizované podľa našich myšlienok a skúseností. Otázka teda znie, akými myšlienkami sa najviac zaoberáme? O čom premýšľame? To nad čím premýšľame a to, ako o tom premýšľame, vytvára nás samotných. Objekt nášho myslenia ovplyvňuje náš mozog, myseľ i telo. Ovplyvňuje našu realitu oveľa viac, než si to uvedomujeme.
Dispensa sa venoval výskumu ľudí, ktorí zažili tzv. zázračné uzdravenia. Zistil, že u väčšiny skúmaných ľudí najskôr došlo k radikálnej zmene ich myslenia. Začali sa sústrediť na svoje vyliečenie v myšlienkach, začali o ňom uvažovať a začali ho vnímať pozitívne. Bola to sila myšlienok, ktorá ich doviedla k uzdraveniu.
S tým, ako uvažujeme, sa tiež spájajú pocity, ktoré pri tom zažívame. Nie je výnimkou, že ľudia sa vracajú k myšlienkovým vzorcom, ktoré v nich spúšťajú určité pocity. Často však ide o negatívne pocity, myslenie, spomienky alebo negatívne ladené myšlienky. Pri takýchto procesoch sa do mozgu začnú vylučovať chemické látky. Mozog sa na nich môže stať závislý, preto začne preferovať určitý spôsob myslenia. Preto je niekedy pre človeka tak ťažké začať myslieť inak. V podstate ide o boj so závislosťou. Dokážete tento boj vyhrať?