modre oci
Nezaradené

11 najúžasnejší domov v korunách stromov, aké ste kedy videli

Domy v korunách stromov sú navrhnuté tak, aby nás priblížili k voľnej prírode. Vracajú nás do doby, kedy boli ľudia neustále obklopený divokou prírodou, lovili si potravu a žili v súlade s prírodou. Tento typ domov si spájame s detstvom, hraním hier a šplhaním sa po obrích stromoch. Zo sladkej nostalgie sme pre vás zostavili 11 neobyčajných domov v korunách stromov z celého sveta.

1

Stromový dom pri jazere Muskoka, Kanada

img: via brightside.me

Tento dom bol navrhnutý architektom menom Lukasz Kos, a nachádza sa v blízkosti jazera Muskoka, v Ontariu. Pohodlne sa tu vojde aj veľká rodina. Hoci sa tento dom v silnom vetre trasie, je veľmi bezpečný; projektant zaistil budovu s odolnými oceľovými lanami.

2

Lesné Condo, Tennessee

 

img: via brightside.me

Táto obrovská budova patrí do obce v lesoch Tennessee, v USA. Dom má viac ako 50 rokov, a 90% tohto domu je vyrobených z dreva.

3

Ľudská vtáčia búdka, Japonsko

 

img: via brightside.me

Ak ste niekedy snívali o bývaní medzi vtákmi, potom je tento dom pre vás ideálny. Tento stromový dom inšpirovaný vtáčou búdkou si kladie za cieľ, aby ľudia a vtáci mohli žiť bok po boku. Vnútorný priestor je rozdelený na dve časti sklenenou stenou, čo umožňuje obyvateľom sledovať divoké vtáky využitím domu ako dočasné hniezdo.

4

Pamätník na šťastné spomienky, Belgicko

 

img: via brightside.me

Tento dom bol navrhnutý Benjaminom Verdonckom pre miestny dizajnový festival v Belgicku. Nachádza sa na dvore opatrovateľského domova v Gente. Bol navrhnutý tak, aby vyzeral ako súčasť zariadenia a aby pripomínal starším ľuďom ich detstvo.

5

Zrkadlová kocka, Švédsko

 

img: via brightside.me

Táto kocka, ktorú navrhli Tham & Videgard Mirror, je jedným z najviac abstraktných hotelov na svete. Zrkadlá na vonkajších stenách ho robia v lese neviditeľným, čo umožňuje hosťom byť prirodzenou súčasťou prírody.

6

Stromový dom na štýl kozmickej lode, Švédsko

 

img: via brightside.me

Tento dom vyzerá ako kozmická loď, ktorá musela núdzovo pristáť v lese. V skutočnosti je to jeden z najinovatívnejších architektonických projektov našej doby. Táto neobvyklá stavba je súčasťou hotelového komplexu, ktorý zahŕňa stromový dom Zrkadlová kocka.

7

Vtáčie hniezdo na ľudský spôsob, Švédsko

 

img: via brightside.me

Toto obrie hniezdo sa nachádza medzi stromami švédskeho lesa. Interiér je dokonalou kópiou vtáčieho hniezda a je to plne vybavená moderná izba ideálna pre relaxovanie a počúvanie vtáčieho spevu.

8

Reštaurácia na strome, na Novom Zélande

 

img: via brightside.me

Reštaurácie Yellow Treehouse sa nachádza v Aucklande. Môže hostiť až 18 návštevníkov, plus kuchárov a čašníkov a je nepochybne jednou z najzvláštnejších a najkrajších reštaurácií na svete.

9

Stromový dom HemLoft, Kanada

 

img: via brightside.me

HemLoft je drevený stromový dom, kde si možno oddýchnuť od zhonu všedného života. Toto neobvyklé ekologické obydlie sa nachádza v lese severne od Whistler v Kanade. Je to skvelé miesto pre jednu osobu alebo aj pre pár.

10

Dom v kvete, Japonsko

 

img: via brightside.me

Tento úžasný dom na strome bol navrhnutý Terunobu Fujimori a postavený v čerešňovej záhrade. Príďte na jar, aby ste si sadli vedľa okna a ochutnali tie najlepšie čaje, zatiaľ čo budete obdivovať čarovnú krajinu.

11

Statok vo vzduchu, Kalifornia

 

img: via brightside.me

Táto stavba sa skladá z niekoľkých malých domčekov dohromady. Je domovom kalifornských poľnohospodárov a je jedným z najväčších stromových domov na svete.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť