Shutterstock.com
Nezaradené

Vedeli ste, že Android ponúka skrytú hru? Pozrite si 8 tipov, ako zlepšiť používanie svojho smartfónu

V súčasnosti už len ťažko nájdete človeka, ktorý nevlastní smartfón. Napriek tomu mnohí nevedia, čo všetko im tieto malé zariadenia ponúkajú. Práve preto vám prinášame 8 tipov, ako zlepšiť používanie svojho smartfónu.

Jednoduchý spôsob šetrenia batérie je nastavenie jednoduchého čierneho alebo tmavého pozadia obrazovky. Hoci túto možnosť zatiaľ nemajú všetky smartfóny, nájdete ju napríklad vo väčšine Samsungov.

Foto: pixabay

Text nemusíte len čítať, môžete ho aj počúvať. Stačí prejsť do Nastavení a v položke Prístupnosť (Jazyk a vstup) nastaviť Prevod textu na reč. Slovenčina, žiaľ, zatiaľ nie je podporovaná.

Foto: pixabay

Prejdite do Nastavení, v Zabezpečení vojdite do Správcov zariadenia. Tam označte Správcu zariadenia Android. Keď sa vám stratí telefón, môžete ho lokalizovať alebo zablokovať cez stránku google.com/android/devicemanager.

Foto: pixabay

Ak požičiavate svoj smartfón a nechcete, aby ostatní videli vaše osobné dáta, zapnite hosťovský mód. Stiahnite hornú lištu a kliknite na ikonu používateľa. Potom pridajte hosťa a určite mu konkrétne prístupy.

Foto: pixabay

Ak máte slabší zrak, choďte do Nastavení, potom do Prístupnosti a tam označte Gestá priblíženia. Budete si môcť priblížiť akúkoľvek časť na displeji.

Foto: pixabay

Keď sa potrebujete pripojiť cez iné zariadenie k netu a nemáte k dispozícii wifi, choďte v smartfóne s mobilným internetom do Nastavení a v Bezdrôtových pripojeniach a sieťach nastavte Zdieľnie internetu a pren. prístup. bodu. Smartfón s mobilným internetom tak bude slúžiť ako wifi router.

Foto: brightside.me

Choďte do Nastavení a v ponuke Informácie o telefóne niekoľkokrát rýchlo kliknite na Verzia softvéru Android. Keď sa vám zjaví marshmallow, opäť naň rýchlo kliknite (poprípade kombinujte s dlhým podržaním či posunutím). Chvíľku počkajte a otvorí sa vám skrytá hra.

Foto: brightside.me

Keď potrebujete použiť svoje zariadenie, ale nemáte voľné ruky, nainštalujte si aplikáciu EVA Facial Mouse (dostupná v Google play). Vďaka nej budete svoj smartfón ovládať pohybom hlavy. Podrobnú príručku v angličtine nájdete tu – techviola.blogspot.sk/2017/01/how-to-control-your-android-with-your.html

Foto: pixabay

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť