Nezaradené

Veľrybie mláďa dokázalo pomôcť matke, ktorá uviazla na plytčine

Scéna ako z Disney rozprávky sa odohrala minulý piatok. Veľryba vplávala do plytkej vody na východnom pobreží Austrálie, v ktorej uviazla na piesočnatom bubne nízko pod hladinou vody.

Tento stresujúci príbeh, ktorý však zahreje pri srdci, sa odohral počas 40tich minút asi 100 kilometrov od Brisbanu blízko pri North Stradbroke Island.

„Aj matka aj mláďa si vedú skvele, prizerali sme ich až kým sme si neboli istí, že opustili plytké vody v okolí ostrova,“ hovorí oficiálne vyhlásenie na Facebooku od Queenslandskej služby pre parky a divoký život (QPWS), ktorí boli privolaní na pomoc veľrybám. „Ak ste dnes vonku na lodi, môžeme vás požiadať, aby ste sa im vyhýbali a dopriali im voľnosť pre plávanie?“

screenshot_2img: flickr.com

Nie je úplne jasné ako mohla dospelá veľryba takto uviaznuť. Vráskavce sa vyskytujú pri pobreží v tomto ročnom období bežne. Prichádzajú do vôd, aby porodili mláďatá predtým, než znovu odplávajú v skupinách na leto k Antarktíde.

Našťastie, mláďa bolo schopné matku hlavou dotlačiť do hlbšej vody. Neskorší príliv obidvom pomohol dostať sa bezpečne z plytčín aj bez pomocí ľudí.

Celú situáciu si môžete pozrieť aj na videu:

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť