pexels.com
Nezaradené

Viete, prečo sme hladní, keď pijeme alkohol?

Stáva sa vám, keď pijete alkohol, že máte odrazu silnú chuť pridať k tomu aj nejaké dobré, mastné jedlo?

Vedci prišli na to, prečo tento „jav“ nastáva. Vraj je to celé oveľa viac v hlave, ako v žalúdku. Nová štúdia totiž ukázala, že alkohol neaktivuje len iné správanie, ale aj istý proteín v mozgu, ktorý je spojený s chuťou do jedla. Zistili, že práve tento proteín môže pôsobiť ako spúšťať „vlčieho“ hladu v piatok večer…

Pre tento poznatok vedci opili myši. A to doslova. Injekčnou striekačkou im do brucha strekli tri dni po sebe niekoľkokrát alkohol. Pokiaľ by boli tieto myši ľuďmi, denné množstvo prijatého alkoholu by sa rovnalo dvom fľašiam vína alebo desiatim pivám. Výsledky ukázali, že myši počas experimentu jedli oveľa viac ako skupina tých, ktoré alkohol nedostávali. Niektoré z nich zjedli až o 25 percent viac. Zaujímavosťou je, že najviac jedli počas druhého dňa, dôvod však zatiaľ známy nie je.

Foto: pexels.com

Podľa mnohých vedcov je medzi ľuďmi, ktorí často pijú alkohol, zvýšené percento obezity. Avšak zatiaľ na isto nevyhlasujú, že výsledky štúdie sú aplikovateľné aj na nás. No znie to veľmi pravdepodobne, nemyslíte? Máte aj vy podobné skúsenosti pri konzumácii alkoholu? Na čo máte vtedy najväčšiu chuť? Odolávate tomu?

.zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť