Nezaradené

Chcete si vziať mŕtveho človeka? Presťahujte sa do Francúzska!

Mali ste niekedy chuť vziať si mŕtvu osobu? Ak hej, zrejme by ste mali navštíviť odbornú pomoc. Ak nie a chcete sa len dozvedieť niečo zaujímavé, pokračujte v čítaní.

Vo Francúzsku existuje zákon, ktorý z právneho hľadiska umožňuje vstúpiť do manželského stavu aj po smrti partnera. Jeho korene siahajú až do obdobia 1. svetovej vojny. Zákon bol vytvorený s ohľadom na ženy, ktoré mali za svojich partnerov mužov slúžiacich svojej vlasti v týchto ťažkých časoch. Ak sa stalo, že vojak v boji zomrel, pričom so svojou nastávajúcou mali naplánovaný spoločný život, mala pozostalá právo formou splnomocnenia vziať si zosnulého vojaka za muža.

you-can-marry-dead-person-1000x500img: via ladepeche.fr

V súčasnej chvíli sa našťastie vo vojnovom stave nenachádzame, no spomínaný zákon je účinný do dnešného dňa. V roku 2009 bolo umožnené Magali Jaskiewiczovej vydať sa za svojho mŕtveho partnera po tom, ako preukázala súdu plánovaný termín svadby, ktorá sa mala uskutočniť len dva dni po tragickej autonehode jej budúceho muža.

Dôvodom, prečo sa francúzski zákonodarcovia rozhodli uviesť tento zákon do praxe, je najmä zachovanie empatickosti a úcty voči pozostalým.

.src

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť