Nezaradené

Nový príspevok EU: Všetky európske domácnosti budú musieť mať nabíjacie porty na elektrické autá

Žeby sa naozaj začala iniciatíva na záchranu našej planéty a na zastavenie klimatických zmien?

Európska únia oznámila plán, že každý nový dom postavený v rámci EÚ bude vybavený nabíjacím portom pre autá na elektrický pohon. Tento nápad prišiel ako boj proti zmene klímy. Nevieme však, ako presne chcú myšlienku zrealizovať. Či bude takáto podmienka v zákone a všetko bude na vlastné náklady majiteľov, alebo EÚ poskytne ľuďom dotácie.

Aj keď je to v súčasnej dobe len koncept, očakáva sa, že plán vstúpi do platnosti v roku 2019. Lídri EÚ v oblasti klímy dúfajú, že vďaka tomuto nápadu sa zvýši trh elektrických vozidiel v rámci Európskej únie a že tak povzbudia väčší počet ľudí, aby prešli na nulové emisie. Táto iniciatíva zahŕňa aj ďalší impulz k európskemu elektrickému automobilovému priemyslu tým, že 10 percent všetkých parkovísk v novostavbách bude musieť mať taktiež (od roku 2023) porty na elektrické autá.

extra_large-1476270088-cover-imageimg: iflscience.com

Dokonca, keď budú ľudia nabíjať svoje autá na dobíjacom zariadení, táto elektrina pôjde späť do siete. Tento nápad sa týka historickej dohody o klíme v Paríži, svet berie vážnejšie pohľad na zastavenie klimatických zmien.

Nórsko a Holandsko sa už teraz oficiálne zaviazalo k vyraďovaniu motorov na fosílne palivá a na zákaz predaja neelektrických vozidiel od roku 2025.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť