Nezaradené

Žaba s priehľadnou kožou? Za túto mutáciu vinia vedci znečistenie

V Rusku bolo objavených približne 60 kusov žiab s rôznymi mutáciami. Vedci veria, že za touto mutáciou stojí znečistené životné prostredie.

Pred časom obletela internet fotka žaby s obrím penisom. Sklamaní budú tí, ktorí sa dali nachytať. Pretože nejde o penis, ale o výrastok, podľa domnienok zoológov, základ tretej končatiny.

img:i.dailymail.co.uk

Príroda, tentoraz v okolí mesta Krasnouralsk, odhalila vedcom ďalšie zo svojich unikátov. Avšak skôr by nám malo slúžiť ako varovanie… Objavené obojživelníky trpeli viacerými poruchami. Od transparentnej kože, cez nadpočetný palec, po abnormálne výrastky na pleciach.

img:i.dailymail.co.uk

Porucha pigmentácie spôsobila, že cez kožu bolo možné sledovať kostru, vnútorné orgány, dokonca aj bijúce srdce. Dr. Vladimir Vershinin, vedúci zoologie na Inštitúte prírodných vied, Ural Federal District University, sa podrobnejšie zaoberal týmto úkazom. Oči žiab sú celé čierne a cez brucho vidieť vnútorné orgány. Vedci sa zhodli v jednom. Za podivné obojživelníky môže znečistené prostredie. Zvieratá nemajú dostatočnú ochranu počas svojho vývinu, ktorá by ich chránila pred „chemickým útokom prostredia“.

Vajíčka žiab nemajú vlastnú membránu, ktorá by ich chránila pred znečisteným prostredím

img:i.dailymail.co.uk

Práve prebiehajú testy, ktoré pomôžu vedcom zistiť presné príčiny mutácií. Najpravdepodobnejším dôvodom však podľa očakávaní vedcov bude neďaleká chemická továreň. Dr. Vershinin tvrdí, že zdrojom mutácie môžu byť chemikálie unikajúce zo skladovacích tankov. Nevylučuje však šírenie mutácie prostredníctvom parazitárnych lariev napádajúcich žubrienky.

Okolie Krasnouralsk je boháte na prírodné zdroje zahrňujúce zlato, meď, uhlie a pod. Bohužial, ťažobné procesy si vyberajú svoju daň. Je len otázkou času, kedy nás príroda znovu niečim prekvapí.

img:i.dailymail.co.uk

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť