Nezaradené

Zábavné cvičenia na tvoju pamäť

Náš mozog je jeden veľký lenivý ľudský orgán, ktorý najradšej nerobí nič. No čím dlhšie nič nerobíme, tým horšie na tom o pár rokov budeme. Preto je potrebné si aspoň raz za čas tú našú lenivú pamäť precvičiť.

Cvičenie 1:

Aspoň na 1 minútu sa poriadne zapozeraj na bodky a čiarky vo vrchnej časti. Následne na to – bez toho, aby si sa pozeral na vrchnú časť si skús rozspomenúť, ktoré bodky a čiarky chýbajú v dolnej časti.

1

img: brightside.me

Cvičenie 2:

Poriadne si zapamätaj čísla a predmety, ktoré su pod nimi. Každé číslo sa svojím tvarom aspoň približne podobá na dole spomenutý predmet. Po zapamätaní predmetov si tabuľku zakri a odpovedz na nasledujúce otázky:

(snowman = snehuliak, ravine = roklina , candle = sviečka, snake = had, egg = vajco, sailing boat = loď, balloon = balón, childrens slide = šmýkalka, bird = vták, duck = kačka)

2

img: brightside.me

 1. Ktoré číslo bolo spojené so snehuliakom? (snowman)
 2. Ktoré číslo znázorňovalo roklinu a sviečku? (ravine and candle)
 3. Ktoré číslo patrilo k hadovi, vajcu a k loďke? (snake, egg, sailing boat)
 4. A na záver, ktoré čísla boli priradené k balónu, k šmýkalke, k vtákovi a ku kačke? (balloon, childrens slide, bird, duck)

 

Cvičenie 3:

Pozeraj sa 20 sekúnd na obrázok vľavo. Následne na to si ho zakri a pokús sa nájsť rovnaký na pravej strane.

3

img: brightside.me

Cvičenie 4:

Poriadne si zapamätaj tento nákupny zoznam. Môžeš si na to vynahradiť toľko času, koľko len potrebuješ. Potom si zoznam zakri a pokús sa uhádnuť, ktorý z dvoch zoznamov nižšie je ten správny.

4

img: brightside.me

22

img: brightside.me

Cvičenie 5:

Zapamätaj si počas minúty čo najviac zvierat a potom sa ich pokús všetky vymenovať.

5

img: brightside.me

Cvičenie 6:

Toto cvičenie je len pre tých, ktorí majú aspoň základy z angličtiny. Ak slovíčkam nižšie nerozumieš, jednoducho toto cvičenie preskoč.

Slová v ľavom stĺpci su utvorené z rovnakých písmen, ako tie vpravo. Zapamätaj si ich, a vyplň nižšie uvedenú tabuľku bez toho, aby si sa pozeral na tú vyššie.

6

img: brightside.me

7

img: brightside.me

Cvičenie 7:

Máš minútu a pol na to, aby si si zapamätal mená a oblečenie dievčat na obrázku. Takisto si všímaj predmety, ktoré držia v ruke a po minúte a pol skús odpovedať na otázky nižšie.

8

img: brightside.me

 1. Kto mal modré stuhy vo vlasoch? Maria, alebo Vivian?
 2. Aké je meno dievčatka, ktoré malo modré čižmičky?
 3. Ktorá z nich mala krátky účes a ofinu?
 4. Ktorá z dievčat mala v ruke mačku? Juana, alebo Vivian?

 

Cvičenie 8:

Skús si čo najlepšie zapamätať obrázky nižšie a následne nato ich napíš na papier v správnom poradí. Pomôcka: medzi obrázkami je vždy aspoň minimálna spojitosť.

9

img: brightside.me

Cvičenie 9:

Pozeraj sa na obrázok tak dlho, ako uznáš za vhodné. Potom skús odpovedať na otázky nižšie.

10

img: brightside.me

 1. Koľko kvetov s troma lístkami sa v obrázku nachádzalo?
 2. Koľko tam bolo čiernych kvetov?
 3. Koľko kvetov malo 5 lístkov?

 

Cvičenie 10:

Predstav si, že pre svoje dieťa nakupuješ nábytok do detskej izby. Zapozeraj sa na obrázok a zapamätaj si čo najviac informácii. (bunk bed – poschodová posteľ, a round carpet – koberec, computer desk chairs – stoličky, desk lamp – stolová lampa, two-section wardrobe – skriňa)

11

img: brightside.me

Následne skús odpovedať na túto otázku: Koľko by ťa to stálo, ak by si si chcel kúpiť poschodovú posteľ, koberec, 2x počítačový stôl, 2 stoličky, 2x stolnú lampu a šatník?

Ak si si prešiel všetkými výsledkami, gratulujem. Ak však tvoje výsledky na pochvalu veľmi neboli, nevadí. Takéto cvičenia zvládne na 100% len málokto. Dôležité však je, že si si tvoj mozog aspoň trošku precvičil, za čo si v budúcnosti určite poďakuješ.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť