Nezaradené

Žena ktorá vidí všetko hore nohami

BOJANA DANILOVIC – Žena, pre ktorú je všetko hore nohami
Táto mladá žena zo Srbska trpí podivnou poruchou, pri ktorej boli lekári aj vedci úplne bezradní. 28-ročná absolventka ekonomiky vidí všetko hore nohami.
Odborníci z Harvardskej univerzity, ktorí skúmali Bojanu zistili, že trpí “javom opačnej priestorovej orientácie“. Jednoducho povedané jej oči vidia úplne správne, ale jej mozog obrazy z očí otáča. V minulosti už bolo zaznamenaných niekoľko podobných prípadov, ale Bojana je aj medzi nimi jedinečná. Jej život je totiž naopak úplne celý – aj na tento svet prišla nohami napred. Jej rodičia tiež spomínajú ako sa začala plaziť a neskôr chodiť, samozrejme vždy dozadu. Doktorka poradila jej matke, aby prestala chodiť do práce a učila dcéru chodiť ako ostatné deti. Stálo ich to veľa úsilia ale nakoniec sa to podarilo. To bol však len začiatok Bojaninho neobvyklého života.
Bojanine bizarné problémy pokračovali, keď začala písať. Na prázdnom liste papiera začína písať v pravom dolnom rohu a končí v ľavom hornom. Jej spolužiaci a učitelia sa snažili naučiť ju to správne, ale všetky pokusy boli márne. Neskôr dostala prácu v jej rodnom meste Uzice na miestnom úrade, kde jej kolegovia nechápali, keď si klávesnicu aj monitor musela otočiť naopak, aby mohla pracovať. Doma musí mať vlastný televízor samozrejme tiež otočený naopak, kde sleduje svoje obľúbené programy. Často ju oslovujú ľudia, keď ju vidia držať telefón, alebo noviny naopak. Bojana si však už na svoj neobyčajný život zvykla a ako tvrdí vždy je tu možnosť, že naopak vidíme my, všetci ostatní.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť