Nezaradené

Zranené oko nahradil za kameru

Nepríjemné veci sa občas stávajú, záleží len na nás, ako sa s nimi vysporiadame…

Rob Spence je filmár z Toronta, ktorý si v 9 rokoch vážne poranil oko. Niekoľko rokov na to prišiel s predstavou, že si dá oko odstrániť a nahradí ho kamerou. Rob si pamätá operáciu a hovorí, že ľudia boli šokovaní z jeho rozhodnutia, pretože to bolo ako zo sci-fi príbehu.

Vision-for-the-Future
img: amtvmedia.com

Pre Roba ako pre filmára je jeho nové „oko“ veľká výhoda. Momentálne natáča príbehy ľudí s neobyčajnými príbehmi a je schopný viesť rozhovory bez prítomnosti veľkej kamery, pretože všetko, čo potrebuje, má v oku.

Instant-Recognition
img: mirror.co.uk

Tento nápad vyvolal mnoho etických otázok, aj keď sa celá vec týka len jednej osoby. Otázky sú podobné ako pri Google Glass, ktoré tiež nedostali veľkú podporu kvôli otázkam bezpečnosti a ochrany osobných údajov, pretože by bolo možné nahrávať čokoľvek.

Ethical-Questions
img: petapixel.com

Táto „očná kamera“ ukazuje Robovu lásku k technike. Podobá sa normálne očnej protéze, no je obohatená kamerou a rádiofrekvenčným mikrovysielačom. Kamera však neslúži ako Robovo oko, nie je totiž pripojená na jeho nerv, takže kameraman cez ňu nevidí. To, čo nahráva vidí druhým okom na vreckovom monitore. Kamera funguje jednu až tri minúty. Rob však dúfa, že kamera v jeho oku sa bude dať prispôsobiť tak, aby dokázala nahrávať celé hodiny.

Technology-at-its-best
img: wordpress.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť