Nezaradené

10 najnebezpečnejších ciest na svete

North Yungas Road, Bolívia

Prezývaná aj cesta smrti vedie z mesta La Paz do Corioca. Je to najkratšia možná cesta, ktorá spája spomínané mestá. Okrem toho je veľmi úzka a zo strán ju lemujú hlboké kaňony. Po bokoch vodičov nechránia žiadne zvodidlá. V priemere zomrie na tejto ceste ročne 200- 300 ľudí.

a432_death (2)
img: oddee.com

Tunel Guoliang, Čína

Cesta bola postavená miestnymi dedinčanmi. Trvalo im päť rokov, aby zhotovili úsek dlhý 1 200 metrov. Tunel má výšku päť metrov a štyri metre šírku. Vodičom neustále hrozí, že na nich niečo z vrchu spadne.

a432_guoliangimg: oddee.com

Cesta z Afriky do Iquique, Čile

Dlhá jednoliata cesta a horúčava na tejto ceste spôsobujú vodičom veľmi nepríjemné psychické stavy až vidiny.

a432_iquiqueimg: oddee.com

Sibírska cesta do Ruska

Ruská federálna diaľnica spája Moskvu a Yakutsko, kde bola zaznamenaná najnižšia teplota mimo Antarktídy. V zime (cca 10 mesiacov) podlieha táto cesta ťažkému snehu, ľadu a zníženej viditeľnosti. Ešte horšie je však letné daždivé počasie. Ktoré cestu pokryje hustým bahnom.  

a432_Yakutskimg: oddee.com

Diaľnica spájajúca Sichuan-Tibet

Cesta dlhá 2,412 km leží v nadmorskej výške od 4000- 5000 metrov nad morom.

a432_tibetimg: oddee.com

Diaľnica Dalton, Aljaška

Cesta pretína len tri mestá a väčšinou sa rozprestiera uprostred nehostinnej divočiny.

a432_daltonHWimg: oddee.com

Cesta z Patiopoulo do Perdikaki, Grécko

Úzka, špinavá cesta, ktorá sa tiahne od Patiopoulo do Perdikaki v Grécku. Táto cesta je tiež veľmi strmá a má obrovské množstvo výmoľov.  Cesta je používaná nielen vozidlami, ale aj dobytkom a jeho pastiermi.  

a432_greeceimg: oddee.com

Cesta A682, Anglicko

Najhoršia cesta v Anglicku, stalo sa na nej 100 smrteľných nehôd za posledných desať rokov. Cesta je obľúbeným miestom motocyklistov, obzvlášť skoro ráno v nedeľu.

a432_A682img: oddee.com

Taliansko

Najvyššie položená cesta vo východných Alpách, ktorá vedie cez horský priesmyk.  Cesta sa nachádza v blízkosti Bormio a Sulden a 75 km od Bolzano, v blízkosti švajčiarskych hraníc. 

a432_Stelvioimg: oddee.com

Trollstigen, Nórsko

Horská cesta v Raume v Nórsku je časťou nórskej štátnej cesty. Je obľúbenou turistickou atrakciou, a to kvôli jej strmým sklonom a nepríjemnými. Cesta je úzka s mnohými ostrými zákrutami, a hoci bola v posledných rokoch rozšírená, vozidlá dlhé viac ako 12,4 m majú zakázané po nej jazdiť. V hornej časti sa nachádza veľké parkovisko, ktoré umožňuje návštevníkom odložiť svoje autá a prejsť sa asi 10 minút pešo na „balkón“, z ktorého je výhľad na celú cestu s jej ohybmi a tiež na vodopád Stigfossen.

a432_Trolls

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť