modre oci
Nezaradené

10 Najšokujúcejších telesných deformácií histórie

Varovanie: Tento článok nie je vhodný pre mládež do 18 rokov, slabšie povahy a psychicky labilné osoby! Na svete existujú desiatky ľudí s rôznymi postihnutiami, ale len máloktoré sú tak strašné ako tie, ktoré vám dnes predstavíme my. Predstavujeme 10 ľudí, s ktorými sa život skutočne nemaznal. Oni sa však nedali, a postavili sa na nohy a my vám prinášame ich príbehy.

10. Rudy Santos – Chobotničí muž

octopusman

Rudy Santos je 69 ročný občan z Filipín. Trpí zriedkavým ochorením s názvom Craniopagus parasiticus – parazitické dvojča. Je najstaršou osobou s týmto postihnutím. K jeho panve a bruchu je pripojený pár ramien a nôh. Má tiež dva páry bradaviek a nevyvinutú hlavu s ušami a vlasmi. Všetky tieto postihy sú následkom jeho nevyvinutého siamského dvojčaťa.

V sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch bol Rudy veľkou celebritou. Po celej krajine cestoval s pojazdným obludáriom a ako hlavná atrakcia si zarobil obrovské peniaze. Ľudia ho považovali za božského potomka. Koncom osemdesiatych rokov, kedy svet začal múdrieť a modernizovať sa, ľudia postupne začali chápať, že Rudy nie je potomkom Boha. Jeho obludárium z morálnych dôvodov zaniklo a on zostal v zabudnutí a chudobe. Návrat k Rudymu nastal až v roku 2008, kedy dvaja doktori vyhlásili, že dokážu vykonať operáciu. Rudy však túto operáciu odmietol a peniaze, ktoré mu boli na operáciu darované, prenechal charite.

9. Manar Maged – Dvojhlavé dievča

twoheadedgirl

Manar Maged sa narodila v Káhire v roku 2004. Taktiež trpí chorobou parazitického dvojčaťa. Jej dvojča s ňou bolo spojené v oblasti čela. Nemalo žiadne končatiny a dokázalo sa len smiať, žmurkať a plakať. Avšak keď mala Manar asi desať mesiacov, musela byť prevezená do nemocnice. Lekári konštatovali, že dvojča musí byť oddelené a tak sa aj stalo. Po chirurgickom zásahu však dvojča umrelo. Bolo totiž s Manar spojené rovnakým krvným systémom a po oddelení nebolo jej telo prekrvené.

Po takmer roku však bola Manar prevezená do nemocnice opäť. Na následky komplikácií spojených s predchádzajúcim zákrokom už tentokrát umrela aj ona.

8. Minh Anh – Rybí muž

fishman

Minh Anh je vietnamská sirota, ktorá sa narodila s kožným ochorením. To spůsobuje na jeho koži fľaky. Jeho stav je pozostatok využívania bojového plynu zo strany USA počas Vojny vo Vietname. Spôsobuje tiež, že jeho koža sa prehrieva a bez pravidelných kúpeľov sa doslova varí zaživa. Vďaka tejto chorobe býva často veľmi agresívny a tak musel byť v sirotčinci často priväzovaný k posteli. Potom si však začal písať s istou Brendou z Británie. Tá má 80 rokov a Minha chodí pravidelne navštevovať dodnes. Vďaka nej sa naučil plávať a kontrolovať svoj hnev.

7. Joseph Merrick – Sloní muž

elephantman

Pravdepodobne najznámejší človek z tohto zoznamu je Joseph Merrick. Narodil sa v roku 1836, v Británii, a rýchlo sa stal hviezdou. Narodil sa s Proteusovym syndrómom (o ktorom napíšeme v POUČNEJ POZNÁMKE). Josephova matka umrela v jeho jedenástich rokoch, a jeho otec sa o neho odmietol starať. Dostal sa do cirkusu a chodil po celom svete.
Vzhľadom k veľkosti jeho hlavy musel spať v sede. Jeho hlava bola totiž príliš veľká a ťažká aby mohol spať poležiačky. V jednu noc v roku 1890 sa pokúšal spať ako normálni ľudia a ráno bol nájdený mŕtvy.

POUČNÁ POZNÁMKA: Proteusov syndróm je extrémne vzácna porucha. Spôsobuje postupný nekontrolovateľný rast tkanív. Zasahuje kožu, kosti, svaly a cievy. Choroba je pomenovaná po gréckom bohovi Próteovi, ktorý podľa legiend dokázal meniť tvar.

 

Prejdite na stranu >> 2 <<

Stránky: 1 2 3

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť