Nezaradené

10 podivných fotiek z histórie, ktoré si žiadajú vysvetlenie

Pri pohľade do minulosti je naozaj veľmi ťažké pochopiť, aký bol život rozdielny a často až výstredný. Našťastie sa zachovali fotografie, ktoré nám ukazujú neobvyklé a čudné udalosti, ktoré tvarovali svetovú históriu.

 

Okuliare Johna Lennona po jeho zavraždení

Foto: @ Yokoono/Twitter

Yoko Ono nedávno postla na Twitteri tuto morbídnu starú fotku. Sú na nej zakrvavené okuliare Johna Lennona z dňa, kedy bol zavraždený v roku 1980.

 

Lyndon B. Johnson a jeho obojživelné auto

Foto: upload.wikimedia.org

Vidíte muža, ktorý šoféruje auto? Je to prezident Lyndon B. Johnson v roku 1965. Jeho záľubou bolo strašiť návštevníkov jeho ranča, tým že si to so svojim obojživelným autom namieril priamo do jazera.

 

Flám Ku Klux Klanu

Foto: distractify.com

Nie, toto nie je nočná mora. Táto fotka Ku Klux Klanu ako si užívajú festival v Cannon City v Kolorade z roku 1925 je skutočná.

 

Hitler pred a po

Foto: reddit.com

Počas 2.svetovej vojny, mali ľudia pochopiteľne strach z Hitlera. Hoci mal ikonicky vzhľad (napravo), tajné služby USA, zverejnili fotku, ako by mohol vyzerať, ak by zmenil vzhľad (naľavo) v roku 1944.

 

Ronald McDonald, 1963

Foto: uk.complex.com

Ak sa vám zdá maskot Ronalda McDonalda strašidelný, pozrite sa ako vyzeral v roku 1963. Tento obrázok vám nedá spať.

 

Lukostreľba žien, 1908

Foto: reddit.com

Ženy súťažiace v lukostreľbe mali počas letnej olympiády v Londýne v roku 1908 vcelku impozantné outfity. Bohužiaľ, asi to nebola veľmi obľúbená disciplína, súdiac podľa prázdnych tribún.

 

Testovanie nepriestrelnej vesty

Foto: National Photo Company Collection/Library of Congress, Washington, D.C.

Niekto už len musel vyskúšať prvú nepriestrelnú vestu, všakže? Tento odvážny muž sa nechal cielene streliť, v mene vedy a priemyslu.

 

Prvá fotografia Abrahama Lincolna

Foto: reddit.com

Prvá známa fotografia Abrahama Lincolna je približne z roku 1846. Pravdepodobne ho ani nespoznávate bez jeho poznávacích znamení – klobúka a brady.

 

Che Guevara a Fidel Castro

Foto: boredomtherapy.com

Hoci je Che Guevara všeobecne vnímaný ako symbol vzbury a Fidel Castro ako tyran, obaja muži spolupracovali na dosiahnutí Kubánskej revolúcie v roku 1956.

 

Elvis Presley v armáde

Foto: elvispresleymusic.com.au

Nie, toto nie je fotka z filmu. Verte alebo nie, v roku 1958 bol Elvis Presley povolaný do Americkej armády, kde bol až do jeho slávnej kariéry. Nebolo to kvôli publicite. Bral svoj armádny život veľmi vážne a dva roky bojoval za svoju krajinu.

zdroj: www.allday.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť