Nezaradené

Modré svetlo ako zabijak spánku a spúšťač bolestí hlavy. Takto ho porazíte…

Písal sa rok 2011, keď vedci v odbornom časopise Arvo Journals publikovali štúdiu o negatívnych vplyvoch modrého svetla na ľudské telo.

Výskum spojil modré svetlo z LED displejov s bolesťami hlavy a poruchami spánku. Taktiež sa vyskytli indície, že by mohli zapríčiňovať aj nervozitu, podráždenosť a poruchy sústredenosti. Toto žiarenie pochádza v drvivej väčšine najmä z displejov telefónov no výnimkou nie sú ani televízory a monitory počítačov.

V dnešnej dobe je skoro nemožné fungovať bez týchto vymožeností a preto prichádza otázka čo stým?…

Flux

Konkrétne sa to volá f.lux a ide o program, ktorý sa snaží o to isté ale bez použitia prídavného hardware-u. Aplikácia vám prakticky „zožltí“ obrazovky a je jedno či počítača alebo chytrého telefónu.

Okuliare

Jednou z možností je použiť okuliare, ktoré viete nájsť v obchodoch pod označením okuliare na počítač. V popise funkčnosti by malo byť jasne uvedené, že s jedná o certifikovaný výrobok s filtráciou modrého svetla.

Foto: okuliare-na-pc.sk

Za našu redakciu sme otestovali obe varianty ale okuliare vyšli ako jasný víťaz a ich použitie by sme odporučili každému, kto sa s podobnými zdravotnými problémami stretol.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť