modre oci
Nezaradené

Zaujímavé fakty: Svet Pabla Escobara

„Kráľ kokaínu“ bol synom chudobného kolumbíjskeho poľnohospodára, keď mu bolo 35, bol už jedným z najbohatších ľudí planéty.

  • Cez jeho skromný pôvod, sa Pablo Escobar stal vodcom Medellínskeho kartelu, ktorý bol zodpovedný za 80% celosvetového trhu s kokaínom.

9-he-was-nicknamed-robin-hood-after-handing-out-cash-to-the-poor-building-housing-for-the-homeless-constructing-70-community-soccer-fields-and-building-a-zoo

6-the-king-of-cocaine-factored-in-a-21-billion-loss-in-profits-each-month-but-that-didnt-really-matter

„El Patrón“ si počas svojej zlatej éry dokázal prilepšiť každý týždeň o 420 miliónov dolárov. Tieto zárobky ho postavili na prvé miesto najbohatších drogových barónov vôbec. Overovanie Escobarovho bohatstva nie je veľmi jednoduché, no odhady sa pohybujú na úrovni 30 miliárd.

  • V priemere dokázal pašovať do USA 15 ton kokaínu denne.

pablo-escobar
Podľa novinára Ioan Grill, Medellínsky kartel prepašoval väčšinu kokaínu rovno cez pobrežie Floridy. „Bolo to deväťsto míľ od severného pobrežia Kolumbie. Dvere boli otvorené dokorán.“

  • „Kráľ kokaínu“ prichádzal o 2,1 miliardy dolárov každý mesiac, na zabavenom kontrabande a stratách.

Escobarovo obrovské bohatstvo sa stalo veľkým problémom, keď sa dozvedel, že svoje peniaze nedokáže vyprať dostatočne rýchlo. Rozhodol sa teda peniaze zakopávať v kolumbijských poľnohospodárskych oblastiach.

Jeho účtovník dokonca priznal, že: „Pablo zarobil toľko, že každý rok sme museli odpísať 10% z peňazí, pretože ich v sklade začali rozhrýzať krysy, boli poškodené vlahou, plesňou alebo sa stratili.

  • Do nákladov si počítal aj položku nákupu gumičiek v hodnote 2 500 dolárov každý mesiac. Gumičky potreboval na balenie hotovosti.

1-in-the-mid-1980s-escobars-cartel-brought-in-an-estimated-420-million-a-week-which-totals-almost-22-billion-a-year

  • Spálil 2 milióny dolárov, pretože jeho dcére Manuele bola zima.

V roku 2009 to v rozhovore priznal Pablov syn Don Juan Escobar. V tom čase boli s rodinou na úteku.

Prejdite na stranu >> 2 <<

Stránky: 1 2

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť