Nezaradené

10 športov, o ktorých ste zaručene nikdy nepočuli

Šach-mat. Myslíte si, že práve hovorím o šachu? Omyl, ja hovorím o boxe. V tomto článku sa pozrieme na 10 športov, ktoré jednoducho volajú po známej skratke prezentovanej najmä na internete: WTF ?!

Upozornenie! Názvy niektorých športov a ich disciplín zámerne neboli prekladané.

1. Šachový box

2512-610x360
Každý zápas v tomto športe má 11 kôl. Počas týchto kôl sa športovci striedajú v zápasoch v šachu a boxe. Zvíťaziť sa dá vďaka knockoutu alebo vďaka šachmatu.

2. Kaninhop

2312-610x360
Tento šport zo Švédska je známy aj ako skákanie zajačikov. Pravidlá? Pravidlá sú rovnaké ako pri klasickom dostihu. Akurát s rozdielom, že namiesto koní pretekajú zajace.

3. Nosenie manželiek

1814-610x360
Cieľom tohto športu je prebehnúť celú prekážkovú dráhu v čo najlepšom čase. Malý háčik je v tom, že ju musíte prebehnúť s manželkou na chrbte. Je pravda, že cieľom je mať čo najlepší čas, ale v tomto športe je skutočný víťaz ten, kto zvládne nezlynčovať svoju polovičku.

4. Snežné pólo

1312-610x360

Ide o šport pochádzajúci zo Švajčiarska. Jedná sa vlastne o klasické pólo, no toto sa hrá na zamrznutom rybníku a len v prípade, že silno sneží.
POUČNÁ POZNÁMKA: Jazdecké pólo alebo pólo na koňoch alebo konské pólo alebo pólo je druh jazdeckého športu, v ktorom hrajú voči sebe dve štvorčlenné družstvá na koňoch a snažia sa dopraviť pomocou pálok loptu do súperovej bránky.

5. Cheese rolling

1213-610x360

Každý rok veľká skupina ľudí prenasleduje v Británii kus syra, kotúľajúci sa z najvyššieho kopca v kraji. Víťaz väčšinou nezíska inú odmenu, než možnosť daný kus syra zjesť.

6. Súboje kartónových rúr

912-610x360
Boj s lepenkovými krabicami a rúrami z nich je skutočná športová disciplína. Existujú obrovské organizácie, ktoré platia tisícky euro za športovcov oblečených v krabiciach, bojujúcich s lepenkovými rúrami.

7. Horský Unicycling

611-610x360
Jazdiť po nebezpečných skalách je pekne hardcore už aj s dvoma kolesami. Jedno koleso je už ale o inom. Pozrite si v TIPe, z čoho budem mať ešte dlho závrate.

TIP: Magazín Vedeli ste, že… odporúča k vyššie uvedenému textu multimediálny obsah: Extreme Mountain Unicycling

8. Metlobal

411-610x360

Známy metlobal z filmov o Harrym Potterovi je skutočným športom. Objavil sa napríklad vo filme Stážisti Shawna Levyho. Tento šport v reálnom svete vznikol na univerzite Oxford. Jeho pravidlá sú totožné s knižnou predlohou a môžete si ich pozrieť na tomto odkaze.

9. FerretLegging

312-610x360

Jedná sa o skutočne bizarný šport. Jeho cieľom je držať dve fretky v nohaviciach tak dlho, ako len dokážete. Svetový rekord v tomto športe je 5 hodín a 30 minút. Mimochodom, toto sú zuby fretiek: Obrázok zubov fretiek (kliknite).

10. Extrémne žehlenie

160-610x360
Dostali sme sa asi k tomu najbizarnejšiemu športu v dejinách. Ak si myslíte, že fretku v nohaviciach už nič nemôže prekonať, mýlite sa. Úlohou zúčastnených v tomto športe je žehliť v tej najbláznivejšej a najnebezpečnejšej pozícii, akú len okolie dovoľuje.

Text: Jozef Kotrý

Zdroj: List25.com

Zdroj multimediálnych súborov: Shutterstock.com

Preklad: Tomáš Záhradskovský

Jazyková korekcia: Patrik Hronský

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť