modre oci
Nezaradené

Pustovník 21. storočia: Jaskynný muž žije 40 rokov v argentínskych horách

Sedemdesiatdeväťročný Argentínčan Pedro Luca strávil polovicu svojho života v jaskyni vysoko v horách. Ako sa žije pustovníkovi 21. storočia?

Bez elektriny, bez tečúcej vody a bez väčšiny výdobytkov modernej civilizácie. Tak žije jaskynný muž Pedro Luca už polovicu svojho života. Štyridsať rokov obýva jaskyňu vysoko v horách v argentínskej provincii Tucuman. Keď je hladný, vezme pušku a ide si uloviť obed. Na pitie používa vodu z potoka, ktorú považuje za najčistejšiu na svete. Jeho jedinými spoločníkmi v jaskyni sú dve kozy a niekoľko sliepok.

img: via www.stoplusjednicka.cz

img: via www.stoplusjednicka.cz

Ale občas aj Pedro musí vyraziť do civilizácie – do najbližšej osady San Pedro de Colalao sú to pritom tri hodiny chôdze. Na miestnej pošte si vyzdvihuje svoj mizerný dôchodok a v obchode nakupuje zásoby. Potrebné sú hlavne sviečky, kukurica, kvasnice a strelivo. Miestni ho považujú za celebritu a zvyčajne sa mu dostane malé prilepšenie k jeho skromným zásobám.

img: www.stoplusjednicka.cz

Ako sa vlastne k životu v jaskyni dostal? Vraj k osamelému spôsobu života tiahol odjakživa. Už v 14 rokoch ho vychovával dedko, ale on vyrazil poznávať svet. Vždy vraj sníval o tom, že bude cestovať a chcel spoznať Európu a svet. Zostalo to ale len pri snoch. Krátko sa živil ako pomocník pri preprave uhlia v Bolívii a po návrate domov sa usadil v jaskyni.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť