Nezaradené

10 vecí, ktoré ste možno nevedeli o… Freddie Mercurym

Seriál 10 VECÍ, KTORÉ STE MOŽNO NEVEDELI O… vás dnes povedie za 10 tajomstvami rockovej legendy. Za tajomstvami Freddie Mercuryho. Pohodlne sa usaďte a čítajte.

1. Nepovažoval sa za nijak zvlášť dokonalého pianistu a pieseň ,,Bohemian Rhapsody” sa na koncertoch vždy bál hrať v obavách, že ju zničí.

2. Mercuryho asistenti museli mať pri sebe papier a pero bezpodmienečne a kedykoľvek, pre prípad jeho inšpirácie. Text k piesni ,,Life Is Real” začal písať počas letu z New Yorku.

3. Freddie Mercury bol zmienený v liste na rozlúčku Kurta Cobaina.

4. Mercury miloval svoje mačky. Dokonca natoľko, že počas turné si často nechával z domova od mačiek ,,hovoriť” do telefónu a počuval to celé hodiny. Mal dokonca mnoho ich portréto, ktoré boli neskôr vydražené za veľmi vysoké čiastky.

5. Jeho rodné meno bolo Farrokh Bulsara. Meno Freddie začal používať až počas štúdií na internátnej škole pre chlapcov blízko Mumbaia. Legálne si zmenil meno až pri zakladaní skupiny Queen v skorých sedemdesiatych rokoch.

6. Mercury spolupracoval na duetoch s Michaelom Jacksonom, no skladby nikdy nedokončili nakoľko Jackson doniesol do nahrávacieho štúdia živú lamu. Mercury nehodlal ďalej spolupracovať v štúdiu s týmto zvieraťom.

7. Pieseň Crazy ,,Little Thing Called Love” údajne napísal, kým sedel vo vani.

8. Mercury sa narodil v Zanzibare.

9. Jeho obchodná známka „bezodný mikrofón“ prišla na začiatku kariéry Queen, kedy mal počas koncertu nehodu s mikrofónom.

10. Na začiatku sedemdesiatych rokov mal priateľku – Mary Austin. Po rozchode si zostali stále veľmi blízky, a tak zdedila veľkú časť jeho majetku.

Páčil sa vám tento článok ? Ak áno, prečítajte si ho aj zajtra, kedy sa tu objaví s ďalšou porciou faktov na novú tému. A nezabudnite sledovať aj naše ďalšie články, pretože vám každý deň prinášame desiatky nových faktov. No a na záver si vypočujeme legendu medzi piesňami. Dámi a páni. Freddie Mercury & Montserrat Caballé – Barcelona.

 

Video: Youtube | © Polydor records in 1988

 

Jozef Kotrý / Tento text pochádza z viacerých zdrojov. 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť