modre oci
Nezaradené

10 zaujímavých faktov o múzeu Madame Tussauds

Múzeum voskových figurín Madame Tussauds je obľúbené po celom svete. Každoročne navštívia tieto múzea obrovské masy ľudí. O návštevníkov nie je núdza, aj keď sú lístky cenovo drahšie. Voskové figuríny sú až neuveriteľne „živé“ ako historické tak aj súčasné. V článku vám prinášame 10 faktov, ktoré sa v tomto múzeu len tak nedozviete!

1. Madame Anna Maria Tussaud bola skutočná osoba. Jej matka slúžila ako gazdiná pre doktora Philippa Curtiusa. Práve tento doktor vytváral voskové modely pre ilustráciu anatómie človeka. Prebrala od neho obchod. Vlastnoručne spravila svoj portrét z vosku 8 rokov pred jej smrťou. Zomrela v úctyhodnom veku 89 rokov.

A waxwork of Swiss wax modeller Marie Tussaud (1761 - 1850). In 1835 she set up a permanent exhibition in Baker Street, which was burned down in 1925 and re-opened in Marylebone Road in 1928 as Madame Tussaud's. (Photo by Hulton Archive/Getty Images)
img: via http://mentalfloss.com/

2. V roku 1940 bolo Múzeum voskových figurín Madame Tussauds v Londýne zbombardované Nemcami. Bolo zničených viac ako 350 voskových odliatkov.

 

3. V roku 2010 sa Ozzy Osbourne vydával za voskovú figurínu a strašil nič netušiacich návštevníkov múzea.

tto9nqf
img: via reddit.com

4. Prvá socha mladej Márie bol Francois Voltaire (filozof, spisovateľ). Vytvorila ho vo svojich 16 rokoch.

 

5. Najmenšia vosková figurínu Madame Tussauds je víla Cililing (Tinkerbell).

tinkerbell01
img: via housesofwax.blogspot.com

6. V roku 2008 keď bola premiéra výstavy v Nemecku vtrhol do múzea muž, a odtrhol hlavu Hitlerovi. Muž povedal že ho rozrušuje, ak takáto osoba teraz slúži ako turistická atrakcia.

7. Všetky figuríny sú o 2% väčšie ako reálny človek. To je predpokladaná hodnota toho, o koľko sa vosk pri procese roztiahne.

madame_tussauds_berlin_querjpg
img: via www.germany.travel

8. Je potrebných okolo 150 meraní osoby, ktorej figurína sa ide pripravovať. Je to potrebné nato, aby vedel umelec vytvoriť čo najvernejšiu kópiu danej osoby.

1409234445418_wps_2_benedict_cumberbatch_mada
img: via www.dailymail.co.uk

9. Sú tam dva udržiavacie tými, ktoré každodenne kontrolujú všetky figuríny pred otvorením múzea.

10. Madame Tussauds chcela vytvoriť voskovú figurínu Matke Tereze. Bohužial tá to odmietla,  ako jedna z mála ľudí.

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť