modre oci
Nezaradené

Prvé podvodné múzeum sa nachádza v Európe

Hyperrealistické sochy s ľudskou podobizňou sa nachádzajú pod hladinou Atlantického oceánu.

Až štrnásť metrov pod vodou je ukryté „Museo Atlantico“- prvé podvodné múzeum moderného umenia. Túto inštaláciu sôch vytvoril známy umelec Jason deClaires Taylor a sochy znázorňujú aktuálny svetový problém s utečencami.

Rozsiahlé podvodné múzeum zahŕňa dve oddelené inštalácie sôch, ktoré vyzerajú akokeby zamrzli v čase. V prvej časti s názvom „The Rubicon“ je rozmiestnených 35 „ľudí“ kráčajúcich oproti bráne. Táto časť znázorňuje ľudí, ako kráčajú do neznáma. Kráčajú niekam, odkiaľ niet návratu. Niektorí z nich pozerajú na svoje zariadenia (mobily, tablety) a vôbec nie sú ohúrení veľkou neznámou, do ktorej sa chystajú pustiť.

Druhá časť s názvom „The Raft of Lampedusa“ predstavuje prebiehajúcu krízu v sýrii. Je to zobrazenie smutných a deprimovaných ľudí čakajúcich v člne na lieky a jedlo.

„Dielo nemá znázorňovať pamiatku zosnulých, ale má znázorňovať neúprosnú pripomienku kolektívnej zodpovednosti za náš terajší globálny stav.“ Vysvetľuje deClaires.

Autor čerpal najmä z histórie umenia a inšpiroval sa francúzskym maliarom Théodorom Géricaultom a jeho dielom „The Raft of a Medusa“, v ktorom námornici uviazli na potápajucej sa lodi.

 Museo Atlantico nájdeš pri pobreží ostrova Lanzarote a už 25. februára bude otvorené pre všetkých (potápačov).

 

voda1

                                     img:mymodernmet.com

 

voda2

                                     img:mymodernmet.com

voda3

                                    img:mymodernmet.com

voda4

                                    img:mymodernmet.com

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť