modre oci
Nezaradené

12 psychologických trikov, ktoré Vám pomôžu pochopiť alebo využiť bežné situácie


1

Ak Vám odpoveď nevyhovuje…

…napríklad, keď daná osoba nechá svoju myšlienku nedopovedanú, odpovedá nejasne alebo klame, nepýtajte sa znovu. Namiesto toho zostaňte ticho a hľaďte tejto osobe do očí. To ju donúti svoj príbeh dopovedať, resp. vysvetliť.

2

Ak niekto na Vás kričí…

…snažte sa ostať kľudní a ľahostajní. To danú osobu v prvom momente vytočí ešte viac, avšak postupne bude hnev slabnúť a meniť sa na pocit viny za predchádzajúce správanie. S najväčšou pravdepodobnosťou bude „hnevník“ prvý, kto sa ospravedlní.

3

Ak sa Vás chystá niekto kritizovať…

…alebo obviňovať za niečo, pozbierajte odvahu a staňte/sadnite si ku nemu. V takom prípade daná osoba bude viac uvažovať o tom, čo povie a kritika bude „miernejšia“ ako keby ste stáli ďalej od tejto osoby.

4

Ak máte strach v cudzom prostredí…

…žuvajte žuvačku. Jedenie máme tendenciu spájať s pocitom bezpečia, takže jeme najradšej doma, resp. v prostredí, ktoré nám je známe. Žuvanie žuvačky vyvoláva v mozgu dojem, že jete. Tak sa po chvíľke budete cítiť istejšie a uvoľnene.

5

Osvedčená metóda pre študentov VŠ, maturantov a na pohovor…

…ak ste v strese, stačí ak si pod skúšajúcim predstavíte blízku osobu alebo svojho kamaráta. Ostanete pokojnejší a rýchlejšie nájdete tú správnu odpoveď.

6

Ak sa ktokoľvek v partii začne smiať…

…inštinktívne sa pozrie na osobu, ktorú má spomedzi ostatných najradšej, je mu sympatická alebo s ňou chce byť v bližšom kontakte. Všimnite si najbližšie, kto sa na Vás pozrie.

7

Ak stretnete niekoho známeho…

…prejavte trochu viac radosti. Úprimne sa usmejte alebo vyslovte jeho meno prívetivejšie. Postupne sa radosť zo stretnutia s danou osobou stane skutočná.

8

Ak pracujete s luďmi…

…umiestnite za seba zrkadlo. Tak budú Vaši klienti na seba vidieť. Tento trik spôsobí, že klienti sa budú chovať ku Vám milšie a viac sa usmievať.

9

Ak chcete upútať pozornosť osoby, ktorá sa Vám páči…

…zadívajte sa na niečo priamo za jeho/jej chrbtom. Akonáhle si všimnete, že si Vás všimol, pozrite sa mu/jej priamo do očí a jemne sa pousmejte.

10

Ak chcete mať pod kontrolou svoj stres…

…pokúste sa dýchať pokojnejšie. Postupne sa napraví aj Váš pulz.

11

Ak od niekoho niečo žiadate…

…skúste trik s požiadavkami. Ľudia zvyknú súhlasiť s menšou požiadavkou ak predtým odmietli niekoľko väčších.

12

Ak chcete niekoho presvedčiť o svojom názore…

…buďte sebavedomí. Ukážte navonok, že viete o čom hovoríte (aj keď si naozaj takí istí nebudete 🙂 ). Pre druhého bude ťažké rozlíšiť inteligenciu od sebavedomia.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť