Nezaradené

15 dômyselných psychologických trikov, ktoré by mal každý vedieť

Nasledujúce psychologické triky vám uľahčia život a pomôžu vám vyrovnať sa so stresujúcimi situáciami. Sú naozaj hodné prečítania!

 

1. Keď sa nejaká skupina ľudí smeje, ostatní ľudia sa inštinktívne pozerajú smerom k členom skupiny, ku ktorým cítia väčšiu náklonnosť (majú ich radšej).

2. Pri stresových situáciách pomáha žuvanie žuvačky alebo prežúvanie nejakého jedla. Oklamete tak mozog. Bude si myslieť, že keďže práve jete, nejde o žiadnu ohrozujúcu situáciu. 

3. Keď je na vás niekto nahnevaný a vy ostanete pokojní, pravdepodobne sa naštve ešte viac. Neskôr sa však bude za seba hanbiť.

4. Keď sa niekoho niečo opýtate a on vám odpovie iba čiastočne, udržujte očný kontakt a ostaňte ticho. Dotyčný zvyčajne začne predpokladať, že pôvodná odpoveď nebola dostatočne dobrá a tak bude pokračovať v rozprávaní.

5. Emocionálne výrazy sú jedným zo spôsobov ako vyvolať pocity. Ak chcete byť šťastní, neustále sa usmievajte.

 

career-manipulation img: blogging4jobs.com

 

6. Nehovorte ani nepíšte „myslím si“ alebo „verím“. Je to predvídateľné tak ako tak a znie to, ako by ste nemali dostatok sebadôvery.

7. Ak vás čaká nejaké interview, predstavte si, že ste s osobou, ktorá sa vás pýta všemožné otázky, starí priatelia. Vy sami ste zodpovední za to, ako budete situáciu vnímať. Takto sa budete cítiť lepšie a vaše pohodlie bude zjavné aj navonok.

8. Ľudia sa budú viac tešiť na to, že vás znovu uvidia, keď budete pri predchádzajúcom stretnutí pôsobiť šťastne. 

9. Ľudia budú pravdepodobne viac súhlasiť s nejakou malou láskavosťou, keď odmietnu väčšiu láskavosť alebo prvé dve, o ktoré ich požiadate.

10. Mnoho fyzických príznakov stresu sa zhoduje s tými, ktoré sa týkajú nadšenia a radosti. (napr. ťažký dych, zrýchlený tep, a pod.) Keď sa na napätú situáciu začnete pozerať ako na výzvu, váš stres sa premení na pocit radosti.

11. Väčšina ľudí nepozná rozdiel medzi sebaistotou a schopnosťou vedieť zažiariť. Keď budete pôsobiť dojmom, že viete čo robíte, ľudia sa začnú okolo vás viac motať.

12. Ak pracujete v oblasti zákazníckych služieb, dajte si za seba zrkadlo. Zákazníci budú milší, pretože nikto nechce vidieť sám seba ako blbca.

13. Keď ste na nejakom skupinovom rokovaní a očakávate, že si vás niekto bude chcieť podať, sadnite si hneď vedľa neho. Stratí tak pocit, že sa môže cítiť bezpečne, keď vás slovne napadne. Prinajmenšom nebude až taký podlý.

14. Keď idete na prvé rande, zoberte svoju priateľku/priateľa na nejaké vzrušujúce miesto. Neskôr si vás bude vďaka takémuto zážitku spájať s podmanivým, vzrušujúcim pocitom.

15. Keď niekoho stretnete, skúste si všimnúť farbu jeho očí. Ľudia vás budú mať vďaka zvýšenej mierne očného kontaktu radšej.

img: haikudeck.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť