obhryzanie nechtov_titulka
Fakty, Zaujímavosti

6 zlozvykov, na ktorých sme našli niečo dobré

Aj ty patríš medzi ľudí, ktorí si každý deň vynadajú za nejaký zlozvyk, no na druhý deň ho spravíš zas? Od teraz už nemusíš mať výčitky, tu sú zlozvyky, ktoré ti vlastne vôbec neuškodia.

Fajčíš denne balík cigariet? Chodíš sa každý večer opíjať? Tak potom ťa sklamem, ale na týchto zlozvykoch nie je naozaj nič dobré a mal by si s nimi ihneď prestať.

No existuje mnoho zlozvykov, ktoré majú na tvoje telo aj pozitívny vplyv.

  • Sledovanie TV

Pri sledovaní filmov alebo dokumentov sa nám znižuje hladina stresu.

  • Fajčenie marihuany

„Marihuana lieči hneď niekoľko druhov rakoviny a tiež pomáha oslabiť príznaky Alzheimera.“ Tvrdia na stránke Elitedaily.com.

  • Prejedanie sa

A tým nemyslím časté prejedanie, ale občasné jedenie jedál, v ktorých je zvýšený obsah tuku. Sú to jedlá ako arašidové maslo alebo avokádo. Podobné potraviny ti zabezpečia dlhší pocit plného žalúdku a tiež urýchľujú trávenie.

  • Dlhší spánok

Dostatočný spánok ti zlepšuje pamäť a tiež urýchľuje získavanie nových informácii. Máš skúškové obdobie? Nezabudni na dostatok spánku.

  • Nervozita

Už dlhšie ťa niečo hnevá? Nedrž to v sebe a dostaň to von! Môžeš si aj buchnúť po stole, prejavenie hnevu a nervozity ti dopomáha k rýchlejšiemu spaľovaniu kalórií a predlžuje dĺžku života.

  • Počúvanie hlasnej hudby

Poznáš to – pridáš hlas na maximum a tvoj telefón ťa okamžite upozorní, že počúvanie hlasnej hudby ti poškodzuje sluch. Je to síce možné, no ak to udržíš pod kontrolou a neprekročíš hranicu 90 decibelov, nebude to problém. Naopak, počúvaním hlasnej hudby tvoje telo vylúči hormóny šťastia a tiež tým podporíš tvoju kreativitu.

Vidíš? Vôbec na seba nemusíš byť až taký prísny. Veď aký by bol život nudný bez takýchto malých potešení.

 

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť