Nezaradené

15 faktov zo života Vladimira Putina, o ktorých ste doteraz možno ani netušili

Niektorí ho milujú, iní nenávidia. Prezident Ruska má jasne vyhranený názor voči západnej politike a jeho post hlavy štátu je verejne známy. Existujú však aj fakty, ktoré sme o ňom doteraz možno ani netušili.

Keď mal 12 rokov začal boxovať. Neskôr robil aj judo, karate a sambo – sovietske bojové umenie.

judo_putin_2296508kimg: telegraph.co.uk

Je známy tým, že aj medzi Rusmi propaguje zdravý životný štýl a športy. Sám sa dokonca v minulosti zúčastnil rôznych súťaží a niekoľko ich aj vyhral.

Na internete existuje komiks zvaný Super Putin, ktorý ho zobrazuje ako superhrdinu.

superputinimg: wall-street.ro

Autorom je Sergej Kalenik, ktorý tvrdí, že tento výtvor nebol zaplatený. V jednom Putin bojuje proti temným silám s nádychom zombie, kým na pomoc mu prichádza Medvedev.

Vladimir Putin má v karate deviaty stupeň čierneho pásu. Chuck Norris má len ôsmy.

vladimir-putin-and-chuck-norrisimg: nypost.com

Získal ho na návšteve Južnej Kórey od prezidenta Svetovej federácie Taekwondo. Dostal sa na priečku vyššiu ako Chuck Norris. Sám Putin sa vtedy vyjadril, že ani nevie, či si ho zaslúži. Jeho snahou bolo však aj týmto spôsobom bojové umenie spopularizovať.

16 rokov bol súčasťou KGB a špehoval pre tajnú agentúru Východného Nemecka.

putin-as-a-spyimg: i2.cdn.turner.com

Ku KGB sa pridal v roku 1975 a neskôr monitoroval cudzincov a konzulárnych úradníkov v Sankt Peterburgu. Po kolapse vlády komunistického Východného Nemecka pracoval aj s oddelením medzinárodných záležitostí a hľadal nových príslušníkov pre KGB.

Po celom Rusku sa predávajú tričká s jeho podobizňou, vodka s názvom Putinka či kaviár Gorbusha Putin.

pitinkaimg: sputniknews.com / flickr.com

Jeho meno sa stalo značkou a viacerí obchodníci tým lákajú svojich zákazníkov. Je tu úplne bežná vodka s jeho menom alebo aj jedlo v konzervách.

Putin má v Kirgizsku svoj vlastný vrch.

vladimir-putin-peakimg: darkroom.baltimoresun.com

V pohorí Ťanšan sa nachádza vrch pomenovaný po Vladimirovi Putinovi spolu s ďalšími, nesúcimi mená po Leninovi a komunizme. V súčasnosti sú populárne aj pre mnohých horolezcov.

Chytil 21 kilovú šťuku. Pravdepodobne bola jednou z najväčších na svete.

putin-with-21-kg-pikeimg: ctvnews.ca

Putin zrejme neoddychuje príliš ani vo voľných chvíľach. Počas prázdnin s Medvedevom sa mu podaril hneď takýto úlovok.

Pri hasení požiarov v Rusku pomohol pilotovaním lietadla.

putin-in-firefighting-planeimg: prikol.ru

Okrem toho, že v časoch požiarov v západnej časti krajiny vyslal na pomoc ľuďom jednotky vojakov, sám pomáhal ohne hasiť špeciálnym lietadlom.

Vydal inštruktážne DVD o tom, ako sa naučiť judo.

lets-learn-judo-with-vladimir-putinimg: tw.on.cc

Jeho láska k športu a k bojovým umeniam sa pretavila aj do tejto podoby. Spolu s rôznymi bojovníkmi nahral rovno celé DVD kde vysvetľuje históriu a aj filozofiu bojových umení.

Perzský leopard, s ktorým ho raz fotili, napadol niekoľko novinárov. Pri Putinovi sedel ticho a spokojne.

vladimir-putin-with-persian-leopardimg: spodeli.eu

Len so šesťmesačným leopardom sa stretol v rámci snahy o zachovanie ich populácie. Zatiaľ čo na novinárov bol leopard menom From skutočne zlý, Putinovi dovolil aj pohladkať ho.

Má čierneho labradorského retrívera, ktorým raz vystrašil Angelu Merkelovú.

vladimir-putin-and-angela-markelimg: edition.cnn.com

Konni, celým menom Connie Paulgrave je častou spoločníčkou aj pri diplomatických stretnutiach. Na rôznych tlačových konferenciách ju maškrtami kŕmia aj novinári. Raz sa jej podarilo vydesiť nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú, ktorá má už od detstva strach zo psov.

V roku 2010 sa zúčastnil testovacej jazdy Renault Formula One v Leningrade. Dosiahol maximálnu rýchlosť 240 km za hodinu.

putin-test-drive-of-a-renault-formulaimg: dailymail.co.uk

V žltom vozidle prezentoval svoju funkciu aj helmou s ruskou vlajkou. Predtým si už však zajazdil aj na motorkách či na džípe.

Mnohí, ktorí verejne kritizovali jeho vládu skončili v exile, pod domácim dozorom, vo väzení či zahynuli za nevysvetliteľných okolností.

alexander-litvinenko-radioactive-polonium-poisoningimg: news.nationalpost.com

Ruský agent Alexander Litvinenko bol otrávený čajom počas stretnutia s dvomi bývalými členmi ruskej bezpečnosti. Tvrdil, že ruská bezpečnostná služba zorganizovala sériu bombardovaní v roku 1999 a zanechala po sebe stovky mŕtvych. Kremeľ rôzne obvinenia popiera, no mnohí oponenti Putina tvrdia, že nejde o náhodu, keď kritikov vlády prenasledujú.

Údajne má majetok až vo výške 40 miliárd dolárov.

putin-net-worthimg: perepel-krym.ru

Putin tieto tvrdenia popiera, no niektoré zdroje tvrdia, že jeho minimálne bohatstvo je približne 40 miliárd dolárov. To ho v podstate činí jedným z najbohatších mužov sveta.

V Rusku existuje ženská sekta zvaná Kaplnka ruského vzkriesenia, ktorá verí, že Putin je reinkarnáciou apoštola Pavla.

chapel-of-russias-resurrectionimg: censor.net.ua

Sekta založená v roku 2007 verí tomu, že Putin bol zoslaný, aby pripravil ľudí na príchod druhého Ježiša Krista. Vraj medzi ním a Pavlom je veľká podobnosť a má bojovať proti zlu. Verí sa tiež, že je reinkarnáciou kniežaťa Vladimíra I.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť