medved zviera girl-with-red-hat-_xBYqJR_PWA-unsplash
Zdroj: unsplash.com (Girl with red hat)
Jednohubky, Zaujímavosti

15 ironických dôvodov smrti

V tomto článku pre Vás prinášame 15 bizarných až ironických spôsobov smrti. Utopiť sa ako plavčík ? Žiadny problém. A omnoho viac nižšie.

1. Predávkovanie mrkvovou šťavou – Muž menom Basil Brown sa v roku 1974 predávkoval vitamínom A a umrel na ťažké poškodenie pečene.

2. Byť zabitý lietajúcim modelom motorovej kosačky počas polčasu na futbalovom zápase – Letí, letí, čo má krídla všetko letí… a čo ich nemá očividne tiež. Presvedčiť sa o tom v roku 1979 mohol aj istý John Bowen. Súčasťou jeho obľúbenej futbalovej ligy bola tento krát aj prehliadka netradičných lietadiel na diaľkové ovládanie. Bowen sa ale k istému modelu kosačky priblížil veľmi blízko, a keď nad ním majiteľ stratil kontrolu, Bowen dostal v plnej rýchlosti zásah do hlavy.

3. Pád z okna pri dokazovaní že je nerozbitné – Úspešný predajca Gary Goy sa v roku 1993 rozhodol predávať nerozbitné sklá. Spolu s potenciálnymi kupcami sa preto rozhodol vyjsť na najvyššie poschodie budovy kam nechal nainštalovať (údajne) nerozbitné okná. Do jedného z týchto okien sa neskôr vrhol a… ak ste hádali že sa zabil pádom z tejto budovy, hádali ste samozrejme správne.

4. Testovanie Segwayu a pád z útesu – Jimi Heselden bol britský podnikateľ, ktorý v roku 2010 testoval pre istú firmu nový typ známeho vozidla s názvom Segway. Bohužiaľ sa pre neho toto vozidlo stalo neovládateľným a on utrpel pád z útesu. A jeho žena ? Zdedila po ňom 340 000 000 libier (asi 414 miliónov eur). Aspoň niekto mal teda dôvod na radosť.

5. Čítanie vlastného nekrológu a umieranie na šok – Marcus Garvey bol Jamajský rečník. Mimo iných aktivít bojoval za práva čiernych občanov na Jamajke. Za tieto činnosti bol často ostro kritizovaný a v júni roku 1940 mu bol od niekoľkých mladých ľudí zo srandy poslaný jeho vymyslený nekrológ. Garvey však po prečítaní časti tohto nekrológu utrpel až tak veľký šok, že ho to zabilo.

6. Zastreliť sa pri predvádzaní vraždy pred porotou na súde – Clement Laird Vallandigham bol americký právnik z Ohia. Pokúšal sa preukázať, že obeť obžalovaného sa zastrelila sama a náhodou. Nejako sa mu to ale vymklo z rúk a v zápale emócií skutočne stlačil spúšť a vystrelil aj keď to nemal v pláne. 

7. Byť ubitý na smrť vlastnou drevenou nohou – Čo budeme hovoriť ? Takáto ironická smrť sa podarila Sirovi Arthurovi Astonovi v roku 1649.

8. Infarkt počas scény vo filme kedy má vaša postava dostať infarkt. – Gareth Jones bol britský herec. Umrel počas natáčania v roku 1958. Umrel počas scény, kedy mala jeho postava dostať infarkt. Problémom zostalo už len, že infarkt dostal skutočne.

9. Zadusiť sa pod hŕbou darčekov od fanušíkov – Draco bol aténsky zákonodarca, ktorý mal veľa priaznivcov. Títo priaznivci mu samozrejme veľmi často posielali dary. V roku 620 p.n.l. musel jeho sluha na dlhšiu dobu a Draco nebol zvyknutý odháňať fanušíkov. Tí sa nakoniec cez stráž dostali až k nemu a dali mu toľko darov, že sa nimi udusil.

10. Zlomiť si väzy pri potknutí sa o vlastné fúzy – Takúto smrť dosiahol istý Hans Steininger v roku 1567. Na svoju dobu mal najdlhšiu bradu na svete. Zabilo ho to.

11. Zjesť priveľa švábov v súťaži pojedania švábov – Edward Archbold. Hovorí vám toto meno niečo ? Asi nie, no nám áno. Je to totiž človek, ktorý v roku 2012 umrel keď na truc zjedol oveľa viac švábov než mal, keď nevyhral súťaž v pojedaní švábov, čo ho zabilo. Po jeho smrti sa zistilo, že nakoniec vyhral. Nepríjemné.

12. Byť rozdrtený kravou padajúcou zo strechy – V roku 2013 spal Joao Maria de Souza v posteli so svojou ženou. Ak si nemyslíte, že na tom nie je nič divné mýlite sa. Keď tak ležali zrazu prepadla cez strechu obrovská krava. Joao bol do nemocnice prevezený len so zlomeninou nohy, no neskôr umrel na vnútorné krvácanie. Odkiaľ sa krava vzala dodnes nie je známe, takže pozor na lietajúce kravy… Aj vám sa to môže stať.

13. Zabiť sa pri snahe vyletieť do vesmíru so 47 raketami pripevnenými na stoličke – O tomto prípade toho veľa neviem. účinkujúcim bol čínsky úradník Wang Hu žijúci v šestnástom storočí.

14. Použitie kabátu ako padáku pri skoku z Eiffelovej veže – Franz Reichelt bol známy parašutista. Vo februári 1912 sa rozhodol svoje publikum potešiť skokom z Eiffelovej veže len za pomoci kabátu. Fyzika mu ale nepriala…

15. Utopenie sa na párty pre plavčíkov – Keď irónia, tak poriadna. Povedal si Jerome Moody v roku 1985, a vybral sa na párty pre 100 plavčíkov v New Orleans, kde sa nakoniec utopil. Samozrejme si žiadny plavčík nič nevšimol, veď kto by bol priznal že bol na párty kde videl ako sa niekto topí, a nepomohol mu, aj keď je to vlastne jeho práca.

Jozef Kotrý | Zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť