obezita
Zdroj: unsplash.com (Fuu J)
Jednohubky, Ľudské telo, Zaujímavosti

Chudnutie, ktoré nestojí takmer nič

Neera (Níra) je osvedčená detoxikačná a ozdravná kúra, ktorá sa dá namiešať aj doma. Pri očiste sa nahrádza pevná strava len týmto čistým a prírodným nápojom. Nejde teda o prostriedok, s ktorým sa chudne bez sebazaprenia a pevnej vôle. Pri takejto kúre však môžete stratiť 3 až 5kg, a to nenávratne. Príčinou úbytku váhy nie je strata vody, ale najmä odbúranie nadbytočných tukových zásob a odpadových látok.

Neera z obchodu obsahuje Neera sirup, citrónovú šťavu, kajanské korenie a čistú vodu. Týždňová kúra by vás však vyšla celkom veľké peniaze. Domáci recept vás bude stáť len minimum.

Pozostáva z dvoch polievkových lyžíc citrónu, takého istého pomeru javorového sirupu, zo štipky kajanského korenia (alebo pálivej papriky) a dvoch deci vody. Tento nápoj by ste mali piť aspoň štyrikrát denne.

Účinok je viac-menej rovnaký ako pri kupovanej Neere. Citrón pomáha telu rozložiť tuky a hlien a je jedným z najväčších zdrojov antioxidantov a vitamínu C. Kajenské korenie či paprika sú zase významnými metabolizantmi. zrýchľujú telesný obeh a pomáhajú tak účinkom citrónu. Voda, s ktorou sa zmes mieša, dopraví ostatné zložky nápoja do celého tela, dopraje organizmu vnútorný kúpeľ a odplaví všetky uvoľnené odpadové látky a toxíny.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť