seriovy vrah titulka_2
História, Príbehy

16 rokov prenasledovali sériového vraha, napokon zistili, že neexistuje

Veľký prípad, ktorý pohltil nejedného vyšetrovateľa. Vystavaná teória a hypotézy, odobrané vzorky a dôkazy, to všetko sa napokon ukázalo ako nemilý omyl. Aj spoľahlivá DNA môže niekedy klamať.

V roku 1993 našli zašrktenú ženu v Nemecku. Páchateľ po sebe zanechal len stopu DNA na čajovej šálke. Odštartovalo sa pátranie po vrahovi. Neskôr sa ukázalo, že to nebol jeho jediný čin a táto kriminalita sa postupne stupňovala od krádeží áut cez vylúpenie domov až po ďalšiu sériu vrážd. Miesta činu prepájala tá istá DNA.

Vinníkom bola najprv žena

Analýza preukázala, že vinníkom je žena, ktorá má mať korene z východnej Európy či z Ruska. Onedlho sa stala fantómom mesta Heilbronn. Na jeho, či respektíve jej hlavu vypísali odmenu 300 000 eur. Známa tiež ako žena bez tváre sa táto páchateľka stala najnebezpečnejšou ženou v Nemecku. Znie to ako napínavá detektívka, v ktorej vrah neustále uniká, no skutočnosť je taká, že fantóma z Heilbronnu nikdy nechytili. Len pred pár rokmi sa nemecká polícia priznala k prekvapujúcej skutočnosti, celých 16 rokov prenasledovali vraha, ktorý neexistuje.

Vyšetrovatelia sa jednoducho pomýlili

Celé roky verili sérii dôkazov, ktoré ukazovali na jednu osobu. Napokon sa však ukázalo, že stopa vedie inam – k vatovým tyčinkám. Odoberali nimi vzorky, pričom sa odoberaná látka skontaminovala s DNA ženy, pracujúcej v továrni v Bavorsku. V tej sa tyčinky vyrábali a továreň zamestnávala množstvo žien z východnej Európy. Záhada bola vyriešená.

Polícia sa snažila dostať do hlavy jedinej chladnokrvej vrahyne, a tak nikomu ani len nenapadlo, že by chyba mohla byť inde. Až príliš verili svojej teórii a nechceli sa jej vzdať. Tento prípad dokázal, že aj pri najlepšej technike sa vždy treba spoľahnúť na otvorenú myseľ a vlastnú logiku.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť