modre oci
Nezaradené

16 zaujímavých biologických rozdielov medzi mužmi a ženami

Vedeli ste, že…

1. Prietok krvi je rozdielny v tele ženy a v tele muža. Ženské ruky a nohy sú aj preto často chladnejšie ako mužské. Vďaka odlišnej cirkulácii krvi prežijú ženy dlhšie pri nízkych teplotách, kým podľahnú podchladeniu, ako muži.

2. Ženy majú častejšie zápaly močových ciest ako muži.

Heat_thumb img: kickassfacts.com

3. U mužov je výskyt celulitídy menší ako u žien. Môžu za to inak rozmiestnené kolagénové vlákna. Ich vrchná koža sa tiež menej kĺže.

4. Muži sú náchylnejší na koktanie.

5. Väčšina detí narodených s vrodenými vadami sú muži. Môžu za to odlišné chromozómy. Ak má žena vadu v chromozóme X, druhý X- chromozóm môže problém „ukryť“. Muži však také šťastie nemajú.

6. Muži majú dlhšie riasy ako ženy.

LongEyelashes_thumb img: kickassfacts.com

7. Ženy sú lepšie v rozoznávaní farieb ako muži.

8. U mužov je štyrikrát väčšia pravdepodobnosť na Autizmus ako u žien.

9. Schopnosť rozložiť alkohol je silnejšia u mladých mužov v porovnaní s mladými ženami, no táto vlastnosť sa v strednom veku obracia v prospech žien.

10. Ženy a muži môžu mať rôzne príznaky infarktu. Muži majú pociťujú ťažobu na hrudníku, bolesť čeľuste a ľavej ruky. Ženy majú častejšie príznaky ako sú bolesti chrbta alebo bolesť v nadbrušku či studený pot.

11. Vnútorné hrany ženských očných jamiek sú ostrejšie ako u mužov.

12. Mužská čeľusť je ťažšia ako ženská.

13. Ženy vedia čítať myšlienky… nie doslova, no estrogén robí mozog vnímavejší nielen k svojim vlastným emóciam, ale aj k emóciám iných ľudí.

14. Ženy majú širšie periférne videnie.

15. Tuk je rozdielne uložený u mužov a u žien. U mužov má tendenciu obklopovať orgány. U žien je tuk z veľkej časti uložený ako prstenec okolo brucha a menej tuku je okolo orgánov.

16. Muži reagujú na adrenalín rýchlejšie ako ženy.

.src

img: kickassfacts.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť