Radenko Milak - BBC
Nezaradené

Deň, ktorý sa zapísal do histórie: 18-teho apríla 1930 nemala BBC pre svojich poslucháčov žiadne správy

Predstava dňa, kedy by v televízii nešli správy na žiadnej stanici, sa asi mnohým zdá nereálna. V dnešnej dobe sa stále niečo deje. Médiá nám podávajú informácie o dianí vo svete (nehľadiac nakoľko sú pravdivé) v obrovskom množstve.

Možno ste si niekedy všimli, že v televíznych správach nebola povedaná vlastne žiadna podstatná informácia. Polovicu správ tvorili reportáže o novonarodených poníkoch v Bojnickej ZOO a podobne. Každý večer pri prepínaní ale narazíte na množstvo programov, v ktorých hlásatelia komentujú dianie vo svete. Viete si však predstaviť deň, kedy by nám práve takéto programy nemali čo ohlásiť?

Osemnásteho apríla v roku 1930 sa BBC rozhodla povedať to na rovinu. Po začiatku znelky hlásateľ oznámil: „Dobrý večer. Dnes je Veľký piatok. Neexistujú žiadne správy.“ Následne si ľudia mohli vypočuť hru na klavír.

Stuart Hibberd – hlásateľ oznamujúci „žiadne správy“

Foto: news.bbc.co.uk

V dnešnej internetovej dobe, kedy sa na nás chŕli kopa správ o všetkom, čo sa stalo aj nestalo, by sme si možno mohli vziať príklad z tohto dňa spred 87 rokov. Niekedy je klavírna hudba jednoducho lepším riešením.

.zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť