Nezaradené

2,5 metrová socha Krista v hlbinách vôd má tri podobizne naprieč svetom

„Il Cristo degli Abissi“ (Kristus z Priepasti) je ponorená bronzová socha Ježiša Krista, ktorého originál sa nachádza v zátoke San Fruttuoso v Stredozemnom mori medzi obcami Camogli a Portofino na talianskej riviére.

img: via unknownworld.co

Táto dva a pol metrová podobizeň Krista bola do vody umiestnená 22. augusta 1954 do 17 metrovej hĺbky. Ďalšie odliatky sochy sú umiestnené na iných miestach po celom svete, a to nie len pod vodou, ale aj v kostoloch a múzeách.

Sochu vytvoril Guido Galletti na počesť Daria Gonzattiho, prvého taliana, ktorý použil potápačskú výstroj, a bola umiestnená v blízkosti miesta, kde v roku 1947 zomrel. Znázorňuje Krista vzývajúceho požehnanie pokoja s tvárou a rukami pozdvihnutými k nebu.

img: via divebuddy.com

Druhý bronzový odliatok tejto sochy existuje pri pobreží mesta St. George v Grenade. Bol to dar od námorných síl Janova ako poďakovanie za pomoc pri záchrane posádky talianskeho plavidla Bianca C zničeného požiarom v prístave St. George. Socha bola umiestnená pod vodu 22. októbra 1961.

Tretia bronzová podobizeň bola v roku 1965 umiestnená približne 8 metrov pod hladinu mora pri pobreží ostrova Key Largo na Floride. Nachádza sa v blízkosti korálového útesu Dry Rocks, asi 10 kilometrov východne od Key Largo v štátnom parku John Pennekamp Coral Reef. Kým socha váži asi 260 kilogramov, betónový podstavec, na ktorom je postavená váži asi 9 ton.

img: via BuzzFeed

Každý rok, poslednú sobotu v júli je v zátoke obrad, ktorý zahŕňa požehnanie mora a zapálenie sviečok pozdĺž zálivu. Pripomínajú si ním pamiatku tých, ktorí zomreli v morských hlbinách.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť